mobile

Przywrócenie przejścia dla pieszych na Długim Pobrzeżu

Do połowy lipca zakończą się prace na Długim Pobrzeżu. Konsorcjum Granaria przystąpiło do prac w celu usunięcia awarii-zapadliska i przywrócenia przejścia dla pieszych.

Informacja prasowa/ fot. Henryk Bielamowicz
TAGI
Przywrócenie przejścia dla pieszych na Długim Pobrzeżu

Decyzją Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia 27.06.2019 r. naprawę zapadliska na wysokości Bramy Św. Ducha, do którego doszło w nocy z 6 / 7 maja br. wykona Konsorcjum Granaria - Partner Prywatny w projekcie „Zagospodarowanie północnego cypla Wyspy Spichrzów” realizowanego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

W chwili obecnej przystąpiono do prac polegających na odtworzeniu nawierzchni ciągu pieszego. Zakończenie prac i przywrócenie przejścia szerokości ok. 4 m przewiduje się do połowy lipca.
Przyjęty przez PWINB sposób usunięcia awarii odpowiada metodzie zaproponowanej w ekspertyzie technicznej obejmującej ocenę przyczyn i skutków zapadnięcia nawierzchni Długiego Pobrzeża oraz opracowanie projektu likwidacji skutków usunięcia podłoża.

Przyczyną awarii ujętych w ekspertyzie, które przywołano również w uzasadnieniu decyzji PWINB, jest fakt, że mechanizm zniszczenia związany jest z naturalnymi dla ponad 100-letniej konstrukcji tylnej ścianki - procesami utraty nośności, wynikającej z postępującej korozji. Wykonywane przez Partnera Prywatnego prace palowe przy budowanej obrotowej kładce pieszej, w przebiegu całego zdarzenia miały charakter drugorzędny – mogły co najwyżej przyspieszyć ich powstanie, jednakże nie były bezpośrednią przyczyną zdarzenia.

Konsorcjum Granaria, podjęło rozmowy z wykonawcami o jak najszybszym przystąpieniu do naprawy. Inwestor zabezpieczy zapadlisko oraz będzie stale monitorował stan techniczny nabrzeża w jego obrębie. Do czasu zakończenia prac na Długim Pobrzeżu będzie ustawione oznakowanie informujące o braku przejścia i trwających pracach.

Źródło: Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku/ fot. wikipedia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda