mobile

Przełajowe Nordic Walking przy zbiorniku Jasień

Nowa, bardziej terenowa, przełajowa trasa oraz start sztafet były nowościami, jakie Gdański Ośrodek Sportu wprowadził przy drugiej tegorocznej edycji zawodów Nordic Walking Gdańsk 2019. Uczestnicy rywalizowali w niedzielę, 4 sierpnia na pętli wytyczonej w pobliżu zbiornika retencyjnego Jasień.

Informacja prasowa/ fot. GOS
TAGI
Przełajowe Nordic Walking przy zbiorniku Jasień

W pierwszej, majowej odsłonie uczestnicy wystartowali na dwóch dystansach: 5 oraz 10 kilometrów. Tym razem formuła ścigania się została zmieniona i oprócz zawodów indywidualnych na dystansie 4,6 kilometra (dwie pętle po 2,3 km), sympatycy nordic walking mogli wystartować w sztafetach. Czteroosobowe zespoły walczyły na trasie o długości 9,2 km (jedna pętla 2,3 km dla każdego). Oprócz możliwości udziału grup znajomych czy sztafet firmowych w sztafetach żeńskich, męskich i mieszanych, pojawiła się również kategoria rodzinna. Chętni mogli ponadto wystartować w zawodach zarówno indywidualnie jak i w sztafecie.

Na technicznej trasie o zmiennej nawierzchni w biegu indywidualnym najlepiej poradził sobie Adam Kuźmicz /Maszewko - Polipack Team GWE/, który dystans niespełna 5 km pokonał w czasie 27 minut i 16 sekund. Drugie miejsce zajął Piotr Brzozowski /Sławno - Aktywni Postomino/ z czasem 27,32 a trzeci był Rafał Toporek /Przodkowo - Lęborskie Lwy/ z wynikiem 28,03.

W kategorii kobiet najszybsza okazała się Wiktoria Naczk /Lębork - Lęborskie Lwy/. Zaledwie 17-letnia zawodniczka potrzebowała na pokonanie starszych rywalek 30 minut i 43 sekundy. Jako druga minęła linię mety Katarzyna Owczarek /Kosakowo - Step By Step Trójmiasto/ ze stratą 12 sekund do liderki (30,55), a miejsce na podium uzupełniła Małgorzata Badocha-Duda /Gdańsk - Elite Team/ - 31,10.

W sztafecie mężczyzn najlepsza okazała się ekipa Błęktini NW Dziemiany w składzie: Michał Knitter, Patryk Kuśmierek, Jan Kuśmierek, Tomasz Knitter. Ich łączny czas na dystansie 9,2 km to 56,42. W sztafecie kobiet najszybsze (1:02,26) okazały się zawodniczki drużyny Lęborskie Lwy III: Anna Szymanowska, Grażyna Smarszcz, Maja Wenek, Wiktoria Naczk. W sztafecie mieszanej zwyciężył zespół Lęborskie Lwy I występujący w składzie: Wiktoria Naczk, Wiesła Smarszcz, Rafał Toporek, Leonard Naczk - 59,52. Kategorię trzyosobowych sztafet rodzinnych z czasem 49,23 wygrała drużyna Polipack Team GWE: Dominik KUŤMICZ, Magdalena KUŤMICZ, Adam KUŤMICZ.

Na mecie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy odlewany medal, o solidnym ciężarze który z pewnością był nagrodą za trudy rywalizacji. Po marszu zawodnicy mogli odpocząć w strefie relaksu przygotowanej przez Gdańskiego Wody, partnera zawodów.

 

Źródło: Gdański Ośrodek Sportu

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda