mobile
REKLAMA

Przedłużyć kadencje rad dzielnic?

W lipcu odbędą się konsultacje społeczne dotyczące zmian w statutach gdyńskich Rad Dzielnic. W propozycji jest wydłużenie od przyszłego roku kadencji rad dzielnic z 4 do 5 lat. Konsultacje zostaną przeprowadzone na obszarze wszystkich 22 dzielnic Gdyni.

Informacja prasowa/gdynia.pl
Przedłużyć kadencje rad dzielnic?

Prezydent Gdyni chce zadać pytanie mieszkańcom miasta czy są za dostosowaniem długości kadencji rady dzielnicy do długości kadencji organów miasta określonej obowiązującymi przepisami, tj. za ustaleniem długości kolejnych kadencji rady dzielnicy na 5 lat.

- Wraz z wydłużeniem kadencji zwiększą się możliwości rad. 5-letni okres to możliwość bardziej długofalowego planowania, większe będą też środki, którymi radni będą dysponować w kadencji co pozwoli realizować poważniejsze przedsięwzięcia zgłaszane przez mieszkańców – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni. – Aby wydłużyć kadencje rad dzielnic konieczne jest wprowadzenie zmian do statutów. Nie chcemy ich wprowadzać bez wysłuchania uwag gdynian – podkreśla.

Wyrażenie opinii będzie polegało na zaznaczeniu odpowiedzi „tak” lub „nie”. Konsultacje zostaną przeprowadzone w okresie od 19 lipca do 19 sierpnia 2018 r. w formie ankiet:

1) elektronicznych, składanych z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego umieszczonego na stronie internetowej www.gdynia.pl;
2) na piśmie, przesyłanych pocztą do Urzędu Miasta Gdyni, al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia, na piśmie, bezpośrednio w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Gdyni, al. Marsz. Piłsudskiego 52/54 lub w Kancelarii BIS ul.10 Lutego 24 lub w biurach rad dzielnic.

Formularze ankiet zostaną udostępnione w okresie trwania konsultacji:
1) na stronie internetowej www.gdynia.pl;
2) w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Gdyni;
3) w biurach rad dzielnic.
 
Formularze ankiet będzie można pobierać i składać w każdym biurze rady dzielnicy, niezależnie od miejsca zamieszkania. O skutecznym złożeniu ankiety zdecyduje data wpływu. Ankiety złożone po 19 sierpnia 2018 r. nie będą rozpatrywane.

http://gdynia.pl/co-nowego,2774/przedluzyc-kadencje-rad-dzielnic,524880 / fot.https://pixabay.com/pl/gdynia-polska-morze-wody-niebo-2646442/

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda