mobile

Propozycje dla melomanów, czyli gdzie w grudniu wybrać się na koncert w Gdańsku?

Grudzień jest najbardziej zabieganym miesiącem w roku. Wszystko to z racji świąt Bożego Narodzenia i przygotowań do nich. W całym tym zamieszaniu nie zapominamy o chwili dla siebie. Dla melomanów mamy kilka propozycji, które warto wziąć pod uwagę organizując sobie czas.

Aleksandra Żarkiewicz
TAGI
Propozycje dla melomanów, czyli gdzie w grudniu wybrać się na koncert w Gdańsku?

Miesiąc rozpocznie się dość światowo! Na Ergo Arenie wystąpi jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów na świecie, a mianowicie Scorpions. Po sukcesie trasy z okazji 50. rocznicy powstania formacji i fenomenalnym występie podczas festiwalu w Oświęcimiu, zespół ponownie wystąpi w Polsce! Tym razem koncert odbędzie się w ramach trasy 2017 Crazy World Tour Dates. Kapela w Polsce jest niesamowicie popularna, ma tu rzesze oddanych fanów i gromadzi komplety publiczności. Z tego też powodu nie ma wątpliwości, że i tym razem Ergo Arena wypełni się po brzegi. Warto przypomnieć, że to właśnie do Scorpions należy rekord frekwencji na polskim koncercie. Blisko 800- tysięczny tłum bawił się pod Krakowem w ramach „Inwazji Mocy” w 2000 roku. Zespół występował w naszym kraju już pięć razy, ale to będzie pierwsze takie wydarzenie w Trójmieście! W składzie Paweł Mąciwoda, Klaus Mein, Rudolf Schenker, Matthias Jabs i Mikkey Dee występują od 2003 roku. Przyjdź i razem ze światowej sławy muzykami zagwiżdż „Wind of Change” i zaśpiewaj inne kultowe przeboje tj. „Rock You Like a Hurricane”, „Send Me an Angel” czy „Still Loving You”.

Kolejnym koncertem, który jest warty uwagi to występ w ramach promocji nowej płyty „Szprycer” Taco Hemingway’a, czyli Filipa Szcześniaka. To polski raper, który w ostatnim czasie stał się niezwykle popularny, a wszystko to za sprawą niezwykłej wnikliwości w opisywaniu rzeczywistości. Artysta zadebiutował w 2013 roku minialbumem „Young Hems”. Do 2015 roku Taco działał na własną rękę, później zainteresowała się nim wytwórnia Asfalt Records, która wydała reedycję dwóch krążków „Trójkąta Warszawskiego” i „Umowy o dzieło”. Muzyka podbiła serca fanów i jeszcze bardziej zwiększyła popularność wykonawcy. W następnym roku wydał swój pierwszy album studyjny „Marmur”, zyskując status złotej płyty. Pod koniec lipca bieżącego roku na sklepowych półkach pojawił się kolejny krążek muzyka- „Szprycer”. Hemingway wraz z początkiem jesieni wyruszył w trasę promującą album. 15 grudnia podczas koncertu w gdańskim klubie B90 będzie można usłyszeć starsze jak i najnowsze utwory, m.in. „Dele” czy „Nostalgia”.

Jeśli chcecie poczuć magię świąt to najlepszym wyborem w tym okresie będzie koncert bożonarodzeniowy Koledy Wielkie w wykonaniu Ani Wyszkoni. Artystka wystąpi już w niedzielę 17 grudnia w Filharmonii Bałtyckiej. Jest jedną z najbardziej cenionych i charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. W swoim dorobku ma wiele utworów, które podbiły serca słuchaczy. W tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia swojej pracy artystycznej. W marcu bieżącego roku ukazał się jej nowy album studyjny „Jestem tu nowa”. Każdy jej koncert to porywające widowisko z bogatą oprawą multimedialną. Ani Wyszkoni towarzyszy zespół na czele z jednym z najbardziej znanych polskich gitarzystów, Markiem Radulii. W jej świątecznym repertuarze oprócz najbardziej znanych kolęd jak „Dzisiaj w Betlejem”, „Bóg się rodzi” czy „Lulajże, Jezuniu”, znalazła się również mniej popularna staropolska pastorałka „Wielkie nieba”, a także zachowana w świątecznym klimacie i promująca płytę piosenka „Od nieba do nieba”. Ten utwór oddaje magię i piękno świąt Bożego Narodzenia. Podczas koncertu artystka wykona także największe przeboje z 20 lat pracy na scenie.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko