mobile

Prezydent Gdańska proponuje wzrost wynagrodzeń dla dyrektorów i nauczycieli szkół i placówek oświatowych

Podwyżki wynagrodzeń dla dyrektorów, ich zastępców oraz części wychowawców szkół i placówek oświatowych przewiduje Regulamin wynagradzania nauczycieli w Gdańsku, który po ponad rocznych pracach prezydent Gdańska Paweł Adamowicz skierował do zaopiniowania przez oświatowe związki zawodowe.

Informacja prasowa
TAGI
Prezydent Gdańska proponuje wzrost wynagrodzeń dla dyrektorów i nauczycieli szkół i placówek oświatowych

-Trwało to chwilę dłużej, jednak warto było poczekać. To kolejna, po podwyżce dla pracowników administracji i obsługi, ważna regulacja w obszarze oświaty i wychowania- cieszy się zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej, Piotr Kowalczuk.

Prezydent proponuje podwyżki w zakresie ustalenia wysokości dodatku funkcyjnego dla wicedyrektorów na poziomie 600 zł miesięcznie (oznacza to podwyżkę o 150 zł) oraz zrównanie wysokości dodatku funkcyjnego dyrektorów kierujących najmniejszymi szkołami do poziomu 1620 zł miesięcznie. Ponadto, zgodnie z propozycją, wysokość maksymalnego dodatku motywacyjnego dla dyrektora szkoły i placówki została ustalona na poziomie 60 proc. osobistego wynagrodzenia zasadniczego (co daje kwotę nawet do 2 tys. zł miesięcznie) oraz ujednolicenie dodatku za wychowawstwo przyznawanego do końca roku szkolnego na poziomie 150 zł bez rozróżnienia na etapy kształcenia.

Projekt Regulaminu wynagradzania nauczycieli w Gdańsku przewiduje też zmiany dostosowujące treść dokumentów do obowiązujących przepisów prawnych.

Roczny budżet na bieżące wydatki w oświacie w Gdańsku wynosi niespełna miliard złotych a wraz z wydatkami na remonty i inwestycje znacząco przekracza tę kwotę. Subwencja z budżetu centralnego na oświatę pokrywa niespełna 60 proc. tych wydatków. Oznacza to, że w każdej złotówce wydawanej w Gdańsku na oświatę ponad 40 groszy pochodzi wprost z kieszeni gdańszczanek i gdańszczan.

Źródło fotografii: Experto24

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda