mobile

Prawie 9 tysięcy złotych dla hospicjum

Znamy wyniki internetowej zbiórki prowadzonej na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca w ramach tegorocznych gdyńskich Pól Nadziei. Tym razem finał tej charytatywnej akcji był inny niż zwykle. Odbył się charytatywny koncert online, który połączono ze zbiórką funduszy. Udało się zebrać prawie 9 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby i utrzymanie gdyńskich hospicjów.

inf. prasowa
Prawie 9 tysięcy złotych dla hospicjum

Ze względu na obecną sytuację, w tym roku finał Pól Nadziei nie mógł się zakończyć tradycyjną kwestą na ulicach miasta. Jego forma została zmieniona. Ponad 20 muzyków z całego świata połączyło siły. 25 kwietnia zagrali oni charytatywny koncert online, podczas którego można było wpłacać pieniądze na szczytny cel. Czterogodzinna muzyczna uczta zaowocowała i udało się zebrać 8975 złotych. 5685 złotych pochodzi z internetowej zbiórki na Facebooku, a 3290 złotych wpłacono na dedykowane konto bankowe.

Zebrane fundusze zostały przeznaczone na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni. Pokryją wydatki na jego najpilniejsze bieżące potrzeby.

Dziękujemy za tę cenną inicjatywę. Jesteśmy wdzięczni za organizację koncertu i okazane wsparcie. W obecnej sytuacji każde środki są ważne i przyjmujemy je z wdzięcznością. Za zebrane fundusze zakupimy środki ochrony osobistej dla naszych pracowników i chorych – fartuchy, maseczki oraz rękawiczki, ponieważ tego teraz najbardziej potrzebujemy – mówi ks. Grzegorz Miloch, dyrektor Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni.

Pomysłodawcą i koordynatorem charytatywnego koncertu był Maciej Łyszkiewicz - gdyński kompozytor i pianista. Akcja odbyła się pod hasłem „Muzycy dla hospicjum – Gdyńskie Pola Nadziei”. Zagrali: Aga Skawińska, Beata Bartelik, Iza Kowalewska, Kasia Piasecka, Nika Boon, Aroma, Ziela oraz Rysiek Bazarnik, Krzysztof Duda, Grzegorz Kusio, Maciej Łyszkiewicz, Robert Cichy, THE Q- Maciej Warda, Sławek Dumański, Darek Herbasz, Michał Ciesielski, Krzysztof Puma Piasecki, Joao de Sousa, Nelson Latif, Sławek Rodriguez Porębski, DJ Envee, DJ Eprom, Marcio Faraco oraz DadBand.

Pola Nadziei to wyjątkowa akcja charytatywna, która powstała z myślą o ludziach cierpiących, u kresu życia. Ma ona na celu propagowanie idei wolontariatu i opieki hospicyjnej w społeczeństwie oraz pozyskiwanie datków na rzecz lokalnych hospicjów.

 

 

Źródło: UM Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda