mobile

Prace torowe w Śródmieściu Gdańska

W sobotę i niedzielę, 20 i 21.07.2019 r. realizowane będą prace torowe w obrębie Węzła Piastowskiego w śródmieściu Gdańska.

Informacja prasowa/ fot. Andrzej Otrębski
TAGI
Prace torowe w Śródmieściu Gdańska

Tramwaje nie będą obsługiwać przystanku „Dworzec Główny”. Linie 2, 3, 6, 8, 9, 10, 12 i 63 skierowane zostaną na trasę objazdową: ulicą 3 Maja, z obsługą przystanków „Dworzec PKS” i „Nowe Ogrody” – w obu kierunkach. Ponadto, tramwaje linii 8 i 10zostaną wycofane z ulicy Jana z Kolna i skierowane na objazd: aleją Zwycięstwa (zobacz schemat funkcjonowania komunikacji).

Nieczynne będą przystanki tramwajowe:

• „Dworzec Główny” [2000, 2001] w obu kierunkach,
• „Brama Wyżynna” [2101] w kierunkach: Chełm Witosa, Łostowice Świętokrzyska, Przeróbka, Sucharskiego,
• „Hucisko” [2138] w kierunku: Oliwa, Nowy Port Góreckiego/Nowy Port Zajezdnia,
• „Śródmieście SKM” [2207] w kierunku: Chełm Witosa, Łostowice Świętokrzyska.
• „Twarda” [2067, 2068] w obu kierunkach,
• „Stocznia SKM” [2063, 2064] w obu kierunkach,
• „Plac Solidarności” [2061, 2062] w obu kierunkach,

Szczegóły zmian

Linie tramwajowe: 2, 3, 6, 8, 9, 10, 12 i 63 zostaną skierowane na zmienione trasy. Na względu na wydłużenie rozkładowych czasów jazdy na liniach 8 i 9, wprowadzone zostaną tymczasowe rozkłady jazdy na liniach T8 i 158.

• Linie 2, 3, 6 i 63:
- kierunek Chełm Witosa i Łostowice Świętokrzyska: od przystanku „Brama Oliwska” do przystanku „Pohulanka” objazd al. Zwycięstwa, ul. 3 Maja i al. Armii Krajowej,
- kierunek Jelitkowo, Oliwa, Brzeźno Plaża: od przystanku „Brama Wyżynna” do przystanku „Brama Oliwska” objazd ul. Wały Jagiellońskie, Hucisko, 3 Maja i al. Zwycięstwa.

• Linia 8:
- kierunek Jelitkowo: od przystanku „Brama Wyżynna” do przystanku „Wyspiańskiego” objazd ul. Wały Jagiellońskie, Hucisko, 3 Maja, al. Zwycięstwa i al. Hallera,
- kierunek Przeróbka: od przystanku „Wyspiańskiego” do przystanku „Okopowa” objazd al. Hallera, al. Zwycięstwa, 3 Maja, al. Armii Krajowej i ul. Podwale Przedmiejskie.

• Linia 9:
- kierunek Strzyża PKM: od przystanku „Brama Wyżynna” do przystanku „Brama Oliwska” objazd ul. Wały Jagiellońskie, Hucisko, 3 Maja i al. Zwycięstwa,
- kierunek Sucharskiego: od przystanku „Brama Oliwska” do przystanku „Okopowa” objazd al. Zwycięstwa, ul. 3 Maja, al. Armii Krajowej i ul. Podwale Przedmiejskie.

• Linia 10:
- kierunek Brętowo PKM: od przystanku „Węzeł Kliniczna” do przystanku „Powstańców Warszawskich” objazd ul. Marynarki Polskiej, Kliniczną, al. Hallera, al. Zwycięstwa, 3 Maja, Nowe Ogrody i Kartuską,
- kierunek Nowy Port: od przystanku „Powstańców Warszawskich” do przystanku „Węzeł Kliniczna” objazd ul. Kartuską, Nowe Ogrody, 3 Maja, al. Zwycięstwa, al. Hallera, ul. Kliniczną i Marynarki Polskiej.

• Linia 12:
- kierunek Migowo: od przystanku „Brama Oliwska” do przystanku „Powstańców Warszawskich” objazd al. Zwycięstwa, ul. 3 Maja, Nowe Ogrody i Kartuską,
- kierunek Oliwa: od przystanku „Powstańców Warszawskich” do przystanku „Brama Oliwska” objazd ul. Kartuską, Nowe Ogrody, 3 Maja, al. Zwycięstwa.

• Linia T8:
Odjazdy, we wszystkich kursach wykonywanych z przystanku „Przeróbka”, zostaną opóźnione o 4 minuty w stosunku do obowiązującego rozkładu jazdy.

• Linia 158:
Z przyczyn technicznych, kurs realizowany o godz. 8:42 z pętli Stogi Plaża, będzie wyjątkowo wykonany 4 minuty później - o godz. 8:46.

 

Źródło: ZTM Gdansk/ fot. wikipedia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda