mobile
REKLAMA

PRACA DOCHODZENIOWCÓW W SPRAWIE „KRYSTKA”

Praca policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego komendy wojewódzkiej w Gdańsku pomogła w skazaniu mężczyzny za zgwałcenie 17-latki z Wejherowa oraz wpłynęła na odwieszenie dotychczasowego wyroku dwóch lat pozbawienia wolności.

TAGI
PRACA DOCHODZENIOWCÓW W SPRAWIE „KRYSTKA”

Od marca 2008 roku toczy się postępowanie przeciwko Krystianowi W. podejrzanemu o kilkanaście przestępstw o charakterze seksualnym. Najcięższe z nich to obcowanie płciowe i dopuszczenie się innych czynności seksualnej z osobami poniżej 15 roku życia. Przestępstwa te zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie to zostało zapoczątkowane targnięciem się 14-letniej dziewczyny na życie, rzuciła się ona pod pociąg. Okazało się, że wcześniej poznała starszego od niej mężczyznę, właśnie Krystka. Choć wcześniej toczyły się już postępowania w których przewijał się Krystian W. to dopiero dzięki pracy śledczych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku postępowanie nabrało właściwego biegu, co doprowadziło do jego zatrzymania i osadzenia w Areszcie Śledczym.

Praca śledczych i ich ustalenia w trakcie przedmiotowego postępowania pomogły także w odwieszeniu przez Sąd Rejonowy w Wejherowie wyroku dwóch lat pozbawienia wolności orzeczonego wobec Krystiana W. we wrześniu 2013 roku za przywłaszczenie kradzionego auta.

W tym samym czasie śledczy z KWP w Gdańsku w ramach prowadzonego postępowania przekazywali swoje ustalenia i zebrany materiał dowodowy do sądu w Pucku. Tam toczyło się kolejne postępowanie przeciwko Krystianowi W., w którym był on oskarżony o zgwałcenie 17-letniej dziewczyny. Wczoraj sąd w tym postępowaniu ogłosił, nieprawomocny jeszcze, wyrok skazujący oskarżonego na dwa lata pozbawienia wolności bez możliwości zawieszenia wykonania kary.

 

Źródło:(KWP Gdańsk / mm)

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda