mobile
REKLAMA

Poznaliśmy wykonawców zainteresowanych przebudową rowu w rejonie ul. Warszawskiej i Jabłoniowej!

Będzie odprowadzał wody opadowe z ulic Nowej Warszawskiej i Jabłoniowej, a w przyszłości również z Nowej Bulońskiej Północnej. Jego powstanie ma wpływ na powstające w tej części miasta inwestycje. Poznaliśmy cztery firmy, które złożyły oferty na przebudowę rowu R-3, zlokalizowanego w pobliżu powstającego Centrum Edukacyjnego Jabłoniowa. Na realizację inwestycji przeznaczono 3 mln zł.

Informacja prasowa
TAGI
Poznaliśmy wykonawców zainteresowanych przebudową rowu w rejonie  ul. Warszawskiej i Jabłoniowej!

- Wcześniej na tym terenie znajdowały się głównie pola uprawne i ilości prowadzonej wody nie były wielkie. Z uwagi na dużą liczbę inwestycji na tym obszarze, konieczne jest dostosowanie terenu do nowych warunków, dlatego konieczna jest przebudowa rowu R-3 – tłumaczy Włodzimierz Bartosiewicz,  Dyrektor Naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Przebudowa ta ma kluczowy wpływ na obecnie powstające w tym rejonie przedszkole modułowe i szkołę przy ul. Jabłoniowej. Umożliwi  również odprowadzenie wód opadowych z ul. Nowej Warszawskiej i Jabłoniowej oraz z rozpoczynającej się wkrótce budowy ul. Nowej Bulońskiej. Inwestycja przewiduje m.in.: regulację rowu, przebudowę koryta potoku Oruńskiego w rejonie ujścia rowu oraz przedłużenie kanalizacji deszczowej z ul. Nowej Bulońskiej Północnej do przebudowanego koryta rowu. Ponadto wykonana zostanie droga wzdłuż przedłużonego kanału deszczowego, a teren zostanie uporządkowany w zakresie zieleni.

W terminie wyznaczonym przez DRMG wpłynęły cztery oferty:

"B&W" Usługi ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska
Sikorskiego 2c
83-000 Pruszcz Gdański - na kwotę 5 522 569, 62 zł

PRIM Sp. Zo.o.
Juliusza Słowackiego 38
80-001 Gdańsk – na kwotę 3 966 675, 77 zł

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "EBUD" - Przemysłówka Sp. z o.o.
Biskupińska 11
85 - 375 Bydgoszcz - na kwotę  4 950 006,49 zł

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe BIMEL Sp. z o.o.
F. Nowowiejskiego 22C
83-000 Pruszcz Gdański – na kwotę 3 758 388,00 zł

Oferty będą teraz sprawdzane pod względem formalno-prawnym.
Planowany termin realizacji zadania to listopad 2018 r.

Przypomnijmy, że w pobliżu inwestycji, przy ulicy Jabłoniowej powstaje Centrum Edukacyjne Jabłoniowa obejmujące szkołę i przedszkole. Obiekt szkolny obejmować będzie m.in.: salę gimnastyczną, bibliotekę z czytelnią dostępną dla mieszkańców oraz kompleks boisk. Planowany termin otwarcia szkoły to wrzesień  2019 r.  Obok szkoły realizowane jest również przedszkole modułowe z placem zabaw, miejscami parkingowymi i niezbędną infrastrukturą techniczną, z którego dzieci będą mogły korzystać z placówki już we wrześniu bieżącego roku. Dodajmy również, że w pierwszej połowie tego roku planowane jest rozpoczęcie budowy ul. Nowej Bulońskiej Północnej, dla której obecnie toczy się postępowanie przetargowe.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko