mobile

Poznaj gdańskie zabytki z książką „Gdańskich Miniatur”

W Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40 można odebrać bezpłatną książkę ze zbiorem gier miejskich „Gdańskie Miniatury”. Znajdziemy tam 9 tras z mapkami, fotografiami, scenariuszami spacerów i quizem podsumowującym wycieczkę. Idąc szlakami z książki poznajemy Stare i Główne Miasto, Długie Ogrody, Dolne Miasto, Zaroślak, Biskupią Górkę i Stare Przedmieście. Publikacja dostępna jest w IKM od 8 grudnia do wyczerpania zapasów. 

TAGI
Poznaj gdańskie zabytki z książką „Gdańskich Miniatur”

W ramach projektu edukacyjnego „Gdańskie Miniatury” Instytut Kultury Miejskiej wydał zbiór gier miejskich „Szlakiem kościołów, szpitali i przytułków dawnego Gdańska”. W publikacji zawarte są dzieje wybranych świątyń, kaplic bożnic, związanych z nimi szpitali i dawnych ośrodków opieki, a także cmentarzy.

Książkę polecamy szczególnie dzieciom i młodzieży. Nakład, dwa tysiące sztuk, trafi przede wszystkim do szkolnych klas i bibliotek. Zainteresowane szkoły zapraszamy też do odbioru bezpłatnych egzemplarzy w Instytucie Kultury Miejskiej.

- Podczas lektury przemierzamy: Stare i Główne Miasto, Długie Ogrody, Dolne Miasto, Zaroślak, Biskupia Górka i Stare Przedmieście. Pozycja prezentuje wiele ciekawostek historycznych i architektonicznych, uwzględniając również aspekt wielokulturowości Gdańska – jeden ze szlaków prowadzi śladem istniejących niegdyś w Głównym Mieście synagog. Autorka i autorzy to gdańscy historycy, przewodnicy, historycy sztuki: Dominika Ikonnikow, Ryszard Kopittke, Klaudiusz Grabowski- mówi Anna Urbańczyk z Instytutu Kultury Miejskiej.

Książka jest grą miejską w formie drukowanego przewodnika. Każda wycieczka to jeden rozdział zawierający mapkę danej trasy, aktualne fotografie omawianych obiektów i scenariusz będący opowieściami na temat tytułowych miejsc i osób z nimi związanych. Na końcu każdej części znajduje się quiz. Pytania w quizie skonstruowane są w taki sposób aby można było na nie odpowiedzieć tylko po osobistym odwiedzeniu danego miejsca.

Zachęcamy do odkrywania historii budynków i postaci związanych z Gdańskiem! Książka dostępna jest też online: http://repozytorium.ikm.gda.pl/items/show/121.

Najbliższy spacer Gdańskich Miniatur, „Style architektoniczne w Gdańsku: renesans i manieryzm”, dla rodzin i grup nieformalnych odbędzie się 19 grudnia w godz. 11.00, 12.30, 14.00. Start: Złota Brama, ul. Targ Węglowy 27.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda