mobile
REKLAMA

Postaw na Gdynię w kwiatach

Lubisz zieleń i kwiaty? Masz kreatywne pomysły na to, jak upiększyć najbliższe otoczenie? A może już tworzysz przydomowe florystyczne aranżacje lub zielone oazy we własnym ogrodzie? Nie czekaj i zgłoś się do konkursu „Gdynia w kwiatach 2020”. Podziel się efektem swoim wysiłków. Pokaż własny kolorowy, kwiatowy zakątek i zdobądź atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia można przesyłać do 28 sierpnia.

inf. prasowa
Postaw na Gdynię w kwiatach

Miejska zieleń to nie tylko kwiaty, ozdobne rabaty i klomby na skwerach, ulicach czy w parkach. Tworzą ją również kompozycje na tarasach, balkonach, w oknach czy ogrodach mieszkańców. Upiększanie najbliższego otoczenia to równocześnie ozdabianie miasta. I właśnie do kreowania oraz twórczego aranżowania własnej przestrzeni w harmonijny sposób zachęca Biuro Ogrodnika Miasta, które organizuje konkurs „Gdynia w kwiatach”. Startuje jego kolejna edycja. Ma on zachęcić mieszkańców do pokazania stworzonych przez nich zielonych, przydomowych zakątków, które mogą zainspirować innych do zmian.

To także zachęta dla właścicieli budynków, wspólnot mieszkaniowych, firm oraz instytucji do ukwiecania, a przy tym i uatrakcyjniania swego najbliższego otoczenia i zarazem publicznej przestrzeni miasta.

Zasady konkursu są proste. Wystarczy sfotografować swoją aranżację i wysłać konkursowe zgłoszenie. Na autorów najlepszych pomysłów czekają nagrody.
 

 

Jak się zgłosić?

Do konkursu można zgłosić się wypełniając specjalny kupon lub wysyłając aplikację drogą mailową.

1. Uczestnicy zgłaszają zamiar przystąpienia do konkursu na kuponach wydrukowanych w „Ratuszu” lub poprzez przesłanie pocztą elektroniczną formularza (do pobrania w załączniku na dole artykułu) z danymi i zdjęciami o rozdzielczości minimum 2480x3508 pikseli.

2. Każdy balkon, okno, taras, loggia, dach, wejście, ogródek i otoczenie budynku musi być sfotografowane przez właściciela. Zdjęcia powinny być kolorowe, wydrukowane na papierze wielkości formatu A4 (210mm x 297 mm) – maksymalnie 4 szt. – lub w formie cyfrowej.

3. Kupony lub formularze, wraz ze zdjęciami, można składać w siedzibie Wydziału Ogrodnika Miasta lub w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta przy al. Marsz. Piłsudskiego 52/54 (poprzez wrzutnię przy wejściu głównym). Kolejna opcja to wysłanie zgłoszenia pocztą na adres: Wydział Ogrodnika Miasta, al. Zwycięstwa 291 A, 81-525 Gdynia albo e-mailem na: gdyniawkwiatach@gdynia.pl lub p.smolinska@gdynia.pl.

4. Termin składania kuponów i zgłoszeń mailowych upływa 28 sierpnia 2020 roku.

Aranżację mogą być wykonane na balkonie, w oknie, na tarasie, loggi, na dachu, czy po prostu w przydomowym ogródku. Konkurs jest organizowany w czterech kategoriach – ze względu na miejsce, w którym znajdują się kwietne ozdoby:

1. Zewnętrzne części budynków jednorodzinnych,
2. Zewnętrzne przyziemne części budynków wielorodzinnych (np. parterowe ogródki przydomowe, patio, dziedzińce, drogi dojazdowe itp.),
3. Nadziemne części budynków wielorodzinnych (np. balkony, dachy, okna, loggia itp.),
4. Zewnętrzne części budynków użytku publicznego. Ważne jest, by były one widoczne dla przechodniów, nieprzysłonięte płotem i innymi elementami architektury.

Zgłoszeń mogą dokonać (w zależności od kategorii): 1 – właściciele domów; 2,3 – właściciele mieszkań, współwłaściciele, zarządcy obiektów, osoby w imieniu osób lub jednostek mających prawo do władania tym terenem (wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe); 4 – właściciele, zarządcy obiektów.

Podstawowym kryterium oceny będzie estetyczny wygląd zgłoszonego obiektu widzianego z zewnątrz budynku, w szczególności od strony ulicy.

Dodatkowym atutem branym pod uwagę w tym roku jest próba nawiązania do ogrodu bylinowego z wykorzystaniem traw ozdobnych - poprzez użycie typowych roślin oraz elementów wyposażenia dla ww. typu ogrodu.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się we wrześniu podczas targów „Dary Ziemi”

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda