mobile
REKLAMA

Pomorskie Sztormy dla gdańskich projektów? Zagłosuj w plebiscycie!

Kładka na Ołowiankę,  projekt „Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku”, przedstawienie „Zakochany Szekspir” zostały nominowane plebiscycie Pomorskie Sztormy. Głosowanie trwa do 28 lutego. Każdy może oddać maksymalnie po trzy głosy w każdej kategorii. Zwyciężą nominacje, które zgromadzą największą liczbę głosów.

Informacja prasowa
TAGI
Pomorskie Sztormy dla gdańskich projektów? Zagłosuj w plebiscycie!

Pomorskie Sztormy to doroczny plebiscyt organizowany przez Gazetę Wyborczą oraz Urząd Marszałkowski. O wygranych w czterech kategoriach: Inwestycja Roku, Sportowiec Roku, Wydarzenie Roku i Pomorskie EUROinspiracje decydują internauci, zwycięzców w pozostałych kategoriach wybierze kapituła. Wyniki plebiscytu zostaną oficjalnie ogłoszone 5 marca 2018 r. podczas Gali Pomorskie Sztormy 2017.

Kładka na Ołowiankę

Przeprawa została nominowana w kategorii INWESTYCJA ROKU. Otwarta w czerwcu 2017 roku kładka stała się nową atrakcją turystyczną miasta. Mierzy 70,5 metra długości oraz od 6,76 do 10,56 metra szerokości. Łączy dwa brzegi Motławy - w okolicy ul. Grodzkiej -  w rejonie dawnego zamku krzyżackiego i gmachu filharmonii. Dzięki niej mieszkańcy i turyści szybciej i wygodniej mogą dostać się z Głównego Miasta na wyspę Ołowiankę, a także do obiektów gastronomiczno-usługowych funkcjonujących na terenie Szafarni, Narodowego Muzeum Morskiego czy Muzeum II Wojny Światowej.

Głosować można na dwa sposoby:

 internetowo: poprzez stronę pomorskiesztormy.pl,

 listownie: wypełniając i wysyłając kupon (lub dostarczając go osobiście) do siedziby redakcji „Gazety Wyborczej Trójmiasto” (ul. Tkacka 7/8, 80-836 Gdańsk z dopiskiem Pomorskie Sztormy 2017).

Plebiscyt trwa do środy 28 lutego 2018 r. W głosowaniu mogą wziął udział tylko osoby pełnoletnie. Każdy może oddać maksymalnie po trzy głosy w każdej kategorii. Zwyciężą nominacje, które zgromadzą największą liczbę głosów.

Projekt „Rewitalizacja Dolnego Miasta”

Projekt został nominowany do nagrody POMORSKIE EUROInspiracje w kategorii Infrastruktura. Dolne Miasto w latach 2009-2015 było objęte projektem rewitalizacji, którego koszt wyniósł 34 mln zł, z czego około 70% pochodziło z funduszy unijnych. Działania, które wówczas zrealizowano dotyczyły modernizacji infrastruktury, jak i aktywizacji mieszkańców. Wyremontowano elementy 31 budynków komunalnych i należących do wspólnot mieszkaniowych, przebudowano część ulic i chodników, wykonano prace związane z modernizacją infrastruktury podziemnej oraz zagospodarowaniem terenu. Wizytówką dzielnicy stała się odmieniona ulica Łąkowa.

Wyremontowano też dwa budynki przystosowane do prowadzenia działań społecznych. W przedsięwzięcia rewitalizacyjne została zaangażowana lokalna społeczność, pojawiły się nowe stowarzyszenia i inicjatywy na rzecz Dolnego Miasta. W efekcie tych działań zauważalna stała się nie tylko poprawa wyglądu dzielnicy, ale również sposób jej postrzegania nie tylko przez lokalnych mieszkańców, ale również przez gdańszczan z innych części miasta.

 „Zakochany Szekspir”

Sceniczna adaptacja oscarowego filmu, którą na deski Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego przeniósł Paweł Aigner została nominowana w kategorii WYDARZENIE ROKU. Jest to historia zakazanej miłości zmagającego się z kryzysem twórczym Willa Szekspira i Violi de Lesseps, która w przebraniu mężczyzny dołącza do aktorskiej trupy przygotowującej „Romea i Julię”. Miłość, walka z przeznaczeniem, burzliwe losy kochanków, kłótnie między teatrami, a wszystko osadzone w klimacie epoki elżbietańskiej. Wielkie komediowe widowisko z wartką akcją, mnóstwem brawurowych pojedynków i dynamiczną zmianą ról.

Zachęcamy również do tego, aby docenić inne gdańskie projekty m.in.  Rok Memlinga Muzeum Narodowego w Gdańsku, jubileusz 70-lecia Teatru Wybrzeże czy Rok Reformacji w Trójmieście. Warto również wesprzeć naszych gdańskich sportowców. W kategorii SPORTOWIEC ROKU nominowani zostali wioślarze Mateusz Biskup oraz Miłosz Jankowski z AZS AWFiS Gdańsk, żeglarze Paweł Kołodziński, Łukasz Przybytek reprezentujący również AZS AWFiS Gdańsk, hokeista  Jan Steber z MH Automatyka Gdańsk czy piłkarz Marco Paixao z Lechii Gdańsk.

Pełną listę nominowanych można znaleźć na stronie pomorskiesztormy.pl.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda