mobile
REKLAMA

POMORSCY POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA „TELEFONY KOMÓRKOWE”

29 czerwca pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Telefony komórkowe”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia na drogach powodowane przez kierowców korzystających podczas kierowania z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania telefonu w ręku. Policjanci chcą również uświadomić kierowców jakie niebezpieczeństwo stwarzają odrywając wzrok od drogi.

Informacja prasowa
TAGI
POMORSCY POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA „TELEFONY KOMÓRKOWE”

W najbliższy piątek policjanci na terenie całego województwa przeprowadzą działania „Telefony komórkowe”. Korzystanie z telefonu podczas kierowania jest prawdziwą zmorą na naszych drogach. Coraz więcej zdarzeń powodowanych jest przez osoby, które skupiają się na ekranie smartfona. Rekordziści potrafią przejechać kilkaset metrów nie patrząc na drogę. Zdarza się to bardzo często na prostych odcinkach dróg, gdzie pozornie jest najbezpieczniej. Nawet kilkusekundowy brak skupienia na prowadzeniu pojazdu może doprowadzić do tragedii.

Przypominamy, że korzystanie podczas kierowania pojazdem z telefonu komórkowego w sposób wymagający trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku jest wykroczeniem, za które policjant może nałożyć mandat karny w wysokości 200 zł. Nasze konto zasili 5 punktów karnych.

Źródło fotografii: pomorska.policja.gov.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda