mobile
REKLAMA

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”

8 maja na pomorskich drogach spotkamy większą ilość policjantów ruchu drogowego, którzy wezmą udział w działaniach „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Przypominamy także, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku/fot.Informacja prasowa
TAGI
Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”

Coraz lepsze warunki atmosferyczne sprawiają, że na pomorskich drogach pojawiło się więcej rowerzystów oraz pieszych. Policjanci przeprowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.  Mundurowych będzie można spotkać w rejonach przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych. Funkcjonariuszy spotkamy także w innych miejscach, w których najczęściej popełniane są wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo. 

Przypominamy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnym uczestnikami ruchu. W rejonie przejść dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim nie wolno omijać pojazdu, który zatrzymał się celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym. Jest to najczęstsza przyczyna wypadków. Pieszym natomiast przypominamy, że podczas przechodzenia przez jezdnię należy skupić się nad bezpiecznym przejściu na drugą stronę drogi. Korzystanie z urządzeń elektronicznych, wchodzenie bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, przebieganie lub przechodzenie w miejscach zabronionych, to najczęstsze przyczyny wypadków z winy pieszych.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda