mobile
REKLAMA

Pomorscy nauczyciele poznają niestandardowe metody nauczania historii

Czym jest edukacja pozaformalna i jak wykorzystać ją w pracy z młodzieżą oraz skąd czerpać pomysły na realizację ciekawych lekcji historii – na te i inne pytania uzyskają odpowiedzi nauczyciele i edukatorzy, którzy 18 września wezmą udział w organizowanym w Gdańsku przez zespół kampanii BohaterON – włącz historię! i Instytut Pamięci Narodowej seminarium. Dla najaktywniejszych szkół przewidziano nagrody – atrakcyjne materiały szkoleniowe oraz wycieczkę połączoną ze spotkaniem ze świadkami historii.

inf. pras.
TAGI
Pomorscy nauczyciele poznają niestandardowe metody nauczania historii

W ramach czterogodzinnego seminarium, które odbędzie się w budynku Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku, nauczyciele i edukatorzy pracujący z młodzieżą w wieku 14–19 lat poznają sposoby na przystępny i ciekawy sposób rozmawiania z uczniami o Powstaniu Warszawskim i Polskim Państwie Podziemnym. Spotkanie w Gdańsku zainauguruje ogólnopolski cykl seminariów organizowany w ramach kampanii BohaterON – włącz historię! Łącznie w szkoleniach weźmie udział 240 pedagogów z całej Polski.

Chcemy pokazać nauczycielom, że przy wykorzystaniu prostych elementów edukacji pozaformalnej i niestandardowych metod pracy z młodzieżą mogą nie tylko przeprowadzić interesujące zajęcia, ale również zachęcić uczniów do samodzielnego poznawania historii Polski, dyskusji o patriotyzmie i pamięci o świadkach wydarzeń sprzed lat – mówi Agnieszka Łesiuk, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego projektu BohaterON – włącz historię!

Każdy uczestnik seminarium otrzyma pakiet materiałów, m.in. gry edukacyjne „Cenzura” i „ZnajZnak”, gotowe ćwiczenia i przykładowe scenariusze lekcji. Szkolenia poprowadzą przedstawiciele wojewódzkiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej oraz organizatorzy ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! Cykl seminariów dla nauczycieli został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Po szkoleniu nauczyciele przeprowadzą w swoich placówkach warsztaty z młodzieżą, wraz z pięcioma wybranymi uczniami zrealizują również specjalny projekt promujący historię Polskiego Państwa Podziemnego i Powstania Warszawskiego. Najbardziej kreatywne pomysły zostaną nagrodzone pakietami materiałów dydaktycznych i gier Instytutu Pamięci Narodowej, a zwycięska szkoła wybierze się na wycieczkę po wojennej Warszawie i spotka zeświadkami historii – uczestnikami Powstania Warszawskiego.

Może to być organizacja biegu, koncertu, gry miejskiej, specjalnego wydarzenia czy innych działań, do których włączą się zarówno uczniowie, jak i lokalna społeczność – tłumaczy Agnieszka Łesiuk. – Zachęcamy do podtrzymywania pamięci o ludziach, którzy brali udział w walkach o wolność naszego kraju i z którymi nadal możemy nawiązać kontakt, by poznać historię Polski „z pierwszej ręki”.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko