mobile

Policjanci zatrzymali podpalacza

Policjanci zatrzymali 38-latka, który rozniecił ogień w swoim mieszkaniu i uciekł. Konieczna była ewakuacja innych lokatorów. Zatrzymanemu grozi 10 lat więzienia.

inf. prasowa
Policjanci zatrzymali podpalacza

W minioną środę policjanci z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie, że w jednym z bloków doszło do pożaru mieszkania. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i podczas trwającej akcji ratowniczo gaśniczej prowadzonej przez strażaków, zabezpieczali teren. Na miejsce zostali skierowani także policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Policjanci szybko ustalili kto zajmował mieszkanie, w którym doszło do pożaru, zdobyli rysopis 38-latka oraz informacje, w których miejscach mężczyzna najczęściej przebywa.

Funkcjonariusze natychmiast zaczęli szukać mężczyzny, ponieważ wszystko wskazywało na to, że mógł celowo podpalić mieszkanie.

Podczas kontroli ustalonych miejsc policjanci cały czas sprawdzali kolejne napływające do nich informacje na temat poszukiwanego 38-latka. Funkcjonariusze dowiedzieli się, że mężczyzna może przebywać w pobliżu jednego z osiedlowych sklepów na i natychmiast pojechali to sprawdzić. Gdy mundurowi dojechali na miejsce zauważyli tam siedzącego na ławce mężczyznę, który był ubrudzony od sadzy. Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że jest to podpalacz, którego szukali. Mężczyzna miał na dłoniach oparzenia, na głowie nadpalone włosy i było czuć od niego dymem. Mundurowi zatrzymali podpalacza i przewieźli go do komisariatu

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratora i usłyszał zarzuty spowodowania zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców bloku oraz kierowania gróźb karalnych.

Za sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób grozi kara 10 lat więzienia. Kierowanie gróźb karalnym jest zagrożone karą 2 lat więzienia.

 

 

Źródło: Pomorska Policja

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda