mobile

Policjanci ruszyli na pomoc nastolatkowi

Ochrona życia i zdrowia obywateli to jedno z podstawowych zadań policjantów. Doświadczenie nie raz pokazuje, że czuwając nad bezpieczeństwem potrzebna jest szybkość działania. Sopoccy policjanci po tym jak otrzymali informację, że nastolatek połknął tabletki i próbuje odebrać sobie życie natychmiast ruszyli mu z pomocą. Gdy mundurowi wbiegli do mieszkania zauważyli przerażonego ojca i jego półprzytomnego syna, który ciężko oddychał. St. sierż. Mariusz Las i sierż. Łukasz Mścichowski od razu udzielili mu specjalistycznej pomocy. Dzięki temu nastolatek poczuł się lepiej i można było już z nim logicznie rozmawiać. Funkcjonariusze udzielili mu również pomocy przedmedycznej do czasu przybycia karetki pogotowia, która przewiozła go do szpitala. Dzięki natychmiastowym i skutecznym działaniom policjanci uratowali życie nastolatkowi.

inf.prasowa
Policjanci ruszyli na pomoc nastolatkowi

Wczoraj wieczorem Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego powiadomiło policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, że w jednym z mieszkań nastolatek połknął tabletki i chce odebrać sobie życie. Z chwilą otrzymania tego zgłoszenia dyżurny sopockiej komendy pilnie skierował na miejsce policjantów z referatu patrolowo-interwencyjnego. Gdy interweniujący funkcjonariusze wbiegli do mieszkania zauważyli w jednym z pokoi przerażonego ojca, który trzymał na kolanach półprzytomnego syna, który ciężko oddychał.

Mając informację, że nastolatek połknął znaczną ilość tabletek, st. sierż. Mariusz Las i sierż. Łukasz Mścichowski  udzielili mu specjalistycznej pomocy. Dzięki temu chłopak mógł rozmawiać. Do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia policjanci zaopiekowali się nastolatkiem oraz udzielili wsparcia jego ojcu. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego przewiózł nastolatka do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy specjalistów.

Zdecydowane i natychmiastowe działanie sopockich policjantów i szybko i skutecznie udzielona pomoc doprowadziły do uratowania ludzkiego życia. 

 

Policjanci przypominają i apelują

Jeżeli spotykasz kogoś i widzisz, że jest smutny, przygnębiony, jego zachowanie jest niepokojące i podejrzewasz, że chce zrobić sobie krzywdę, to zapytaj, jak możesz mu pomóc. Zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas. Szukaj pomocy również w instytucjach pomocowych.

 

 

 

Źródło: Pomorska Policja

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda