mobile
REKLAMA

POLICJANCI PRZEPROWADZĄ WSPÓLNE DZIAŁANIA „TRZEŹWA AUTOSTRADA”

W najbliższy poniedziałek pomorscy oraz kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzą wspólne działania „Trzeźwa autostrada”, których celem będzie wyeliminowanie z ruchu kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Mundurowych spotkamy na zjazdach z autostrady.

informacja prasowa
TAGI
POLICJANCI PRZEPROWADZĄ WSPÓLNE DZIAŁANIA „TRZEŹWA AUTOSTRADA”

Tysiące pojazdów, duże prędkości oraz zmęczeni wielokilometrową podróżą kierowcy to codzienność na autostradzie. Dodając do tego alkohol lub narkotyki powstaje niezwykle niebezpieczna mieszanka, której skutkiem może być tragiczne zdarzenie drogowe.

Funkcjonariusze 11 lutego przeprowadzą działania, których głównym celem jest wyeliminowanie kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie.

Na zjazdach spotkamy mundurowych z alkomatami oraz testerami na zawartość narkotyków. W przypadku ujawnienia kierującego znajdującego się pod wpływem alkoholu lub innego, działającego podobnie środka, zostanie zatrzymane prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości wiąże się z licznymi konsekwencjami.

Policjanci zwrócą także uwagę na inne wykroczenia. Przypominamy o konieczności korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz właściwe przewożenie dzieci.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda