mobile
REKLAMA

POLICJANCI ODZYSKALI SAMOCHODY SKRADZIONE NA TERENIE NIEMIEC

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni odzyskali dwa samochody skradzione na terenie Niemiec, ich wartość to około 200 tys. zł. Do ich odzyskania doszło na terenie Rumi. Kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn poruszających się tymi pojazdami.

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku/ fot. Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21)
TAGI
POLICJANCI ODZYSKALI SAMOCHODY SKRADZIONE NA TERENIE NIEMIEC

W ostatni poniedziałek kryminalni z gdyńskiej komendy, na terenie Wejherowa, zauważyli dwa pojazdy marki Toyota podejrzanie wolno poruszające się. Pojazdy nie dość, że jechały znacznie wolniej niż inne pojazdy to trzymały się bardzo blisko siebie. Takie zachowanie kierowców wzbudziło podejrzenia mundurowych, że samochody mogą pochodzić z kradzieży lub przewozić przedmioty, których posiadanie jest zabronione.

Policjanci jechali za podejrzanymi pojazdami, a w między czasie sprawdzili w policyjnych systemach ich tablice rejestracyjne. Tablice te okazały się poszukiwane jako skradzione na terenie Niemiec. Ta informacja potwierdziła przypuszczenia mundurowych, którzy w tym momencie wezwali do pomocy większe siły. Do zatrzymania samochodów do kontroli doszło na terenie Rumi, na parkingu jednej z restauracji.
Zatrzymane samochody toyota rav i toyota GT okazały się poszukiwane. Obydwa zostały skradzione na terenie Niemiec. Jeden z nich, został skradziony tego samego dnia, a drugi cztery dni wcześniej. Wartość odzyskanych samochodów to około 200 tys. zł.

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, w wieku 23, 31 i 41 lat którzy poruszali się skradzionymi samochodami, wszyscy to mieszkańcy Gdyni. W zabezpieczonych pojazdach mundurowi znaleźli również kilka tablic rejestracyjnych zarówno polskich jak i niemieckich. Dalsze czynności z udziałem zatrzymanych prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda