mobile

Połączenie zabawy i edukacji - Playground Arena

Otwórz się na pozytywne emocje! To hasło, które towarzyszy każdemu, kto przekracza próg gdańskiego Pitstopu. Jeśli twoje dziecko uwielbia aktywnie i kreatywnie spędzać czas, koniecznie zabierz go na największy w Polsce plac zabaw. Zapewnisz mu rozrywkę na długie godziny!

Redakcja
Połączenie zabawy i edukacji - Playground Arena

Playground Arena to najnowsza inwestycja firmy Pitstop w Gdańsku. Pomysłodawcy postanowili przygotować przestrzeń dla najmłodszych, w której dostępne atrakcje łączą zabawę i naukę. Nie brakuje tu torów do ćwiczeń wspomagających rozwój ruchowo-motoryczny i zachęcających maluchy do samodzielności. Wszystkie trasy są przystosowane do wieku i sprawności fizycznej dzieci.

STREFA GŁÓWNA

To największa budowla z mnóstwem przestrzeni do zabawy i nauki. Jest to najnowocześniejszy i najnowszy plac zabaw, który tematycznie nawiązuje do lasu tropikalnego. Nie zabraknie tu niepowtarzalnych przygód i mnóstwa wrażeń! Z placu mogą korzystać dzieci w wieku 3-12 lat.

EDUKACYJNA ŚCIEŻKA ROWEROWA

Chcesz nauczyć swoje dziecko jeździć na rowerze? Zabierz je na specjalną edukacyjną ścieżkę rowerową! Jest to trasa o prostej konfiguracji, na której twoja pociecha będzie czuć się bezpiecznie podczas pierwszej jazdy na dwóch kółkach. Dodatkowo, pozna reguły poruszania się na drodze dwupasmowej, dowie się, jak korzystać z przejścia dla pieszych, do czego służy sygnalizacja świetlna oraz w jakim celu stawiane są słupki drogowe.

Zaletami edukacyjnej ścieżki rowerowej w są: trening koordynacji ruchowej (umiejętność zachowania równowaga ciała i płynnej jazdy na rowerze), zdobycie podstawowej wiedzy o zasadach ruchu drogowego, sprawnego stosowania się do sygnałów wzrokowych, słuchowych i słownych. Strefa przeznaczona dla dzieci w wieku 3-12 lat.

STREFA DLA NAJMŁODSZYCH

Strefa została stworzona z myślą o maluchach w wieku do 3 lat. Całość jest zbudowana z delikatnych i kolorowych klocków. Znajdują się tu pochylnie, tunele oraz schodki wykonane z miękkiego materiału, odpornego na wilgoć i zabrudzenia, które gwarantują bezpieczną zabawę. Przejście przez tor można zakończyć szybkim skokiem w ogromny basen wypełniony piłeczkami! Dzieci mogą także samodzielnie zbudować taką trasę z łączonych elementów, które trzeba do siebie dopasować. To będzie super zabawa dla wszystkich maluczkich, którym na co dzień nie brakuje energii!

Zaletami tej strefy są: wyrabianie samodzielności, rozwój sprawności ruchowej malucha, kształtowanie aktywnego stylu życia, wyrabianie zdolności interpersonalnych dzięki kontaktom z innymi dziećmi.

TEST NA SIŁĘ MIĘŚNI - DRABINKOWE WYZWANIE

To jedna z najtrudniejszych atrakcji na placu zabaw! Pamiętasz, na czym polegała gra: ziemia parzy? Wyzwanie stworzone przez Pitstop polega na przejściu trasy bez dotykania posadzki! Na starcie przeszkody wymagają zachowania koncentracji i wzbudzenia aktywności ruchowej na wysokim poziomie. Taki trening przekłada się na wyrabianie w dziecku samozaparcia w dążeniu do realizacji celów. Budowa toru opiera się na konstrukcji drabinkowej, co przypomina plac zabaw znany każdemu z własnego podwórka. Pokonanie trasy zajmuje około 5 minut. Nie jest to jednak tak proste, jakby się mogło wydawać. Przynajmniej trzy powtórki – gwarantowane!

Zaletami drabinkowego wyzwania są: ćwiczenie koordynacji ruchowej (wzmocnienie mięśni), samozaparcie w dążeniu do celów i poprawa sylwetki. Tor został przygotowany dla dzieci w wieku 5-15 lat.

MINI WSPINACZKA

Ścianka wspinaczkowa została zbudowana pod delikatnym kątem, by sprawdzić wytrzymałość i sprawność ruchową twojej pociechy. To świetna okazja na to, by nauczyć malucha wytrwałości i pomóc mu pokonać lęk wysokości. Możliwość zobaczenia u swojego dziecka radości ze zdobycia szczytu na ściance jest bezcenna!

STATEK W DZIKIEJ DŻUNGLI

Wskocz na statek i zostań poszukiwaczem przygód! Na załogę czekają kufry ze złotem piratów, wyrzutnie piłek i tajemniczy tunel! Nie można zapomnieć, że tylko kapitan może dowodzić kołem sterowym! Trzeba uważać, by nikt nie wypadł przez burtę na wzburzone morze!

Zaletami zabawy na statku są: wyrabianie koordynacji ruchowej (umiejętność chwytania i rzucania), pobudzenie wyobraźni dziecka (uczestnicy muszą rozpoznawać kształty i kolory różnych elementów), integracja między dziećmi. Strefa przeznaczona dla uczestników w wieku 3-12 lat.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda