mobile
REKLAMA

Pokój od morza

Gdańsk i pokój mają wiele wspólnego. 70 lat temu od Gdańska zaczęła się wojna, która na długo pozbawiła Europę i świat pokoju.

informacja prasowa/fot.Facebook
TAGI
Pokój od morza

30 lat temu w wyniku wydarzeń, które kilka lat wcześniej również miały miejsce w Gdańsku, w Polsce rozpoczęły się pokojowe przemiany, które doprowadziły do zmian w całej Środkowo-Wschodniej Europie i świecie. Także w ostatnich miesiącach, po zabójstwie Pawła Adamowicza, to z Gdańska wyszło wołanie o pokój i pojednanie ponad podziałami.

Właśnie w Gdańsku chcemy się więc wspólnie modlić o pokój, pamiętając o wszystkich krajach i regionach świata, w których wciąż go brak. Będziemy się modlić za Ukrainę, Syrię, Republikę Środkowoafrykańską i wiele innych miejsc na mapie świata, a także o to, by pokój na dobre zamieszkał także w nas i pośród nas.

Zapraszamy do tej prostej modlitwy wszystkich, którym sprawy pokoju są bliskie i którzy w ten sposób chcą okazać solidarność ludziom, którzy za pokojem wciąż tęsknią.

Po modlitwie zapraszamy na spotkanie z Sant'Egidio - wspólnotą świeckich, która od ponad 50 lat pomaga ubogim: bezdomnym, osobom starszym, upośledzonym, dzieciom ulicy, uchodźcom i imigrantom..., negocjuje pokój w strefach konfliktu, prowadzi dialog międzyreligijny, żyje i modli się w 73 krajach świata.

Jeśli szukasz spokoju, u nas z pewnością go nie znajdziesz ;)

20.00 Modlitwa o Pokój
20.30 Spotkanie ze Wspólnotą Sant'Egidio

Kościół p.w. Najświętszego Serca Jezusowego, ul. Zator-Przytockiego 3 (dawna Czarna), Gdańsk-Wrzeszcz

Zapraszamy!
Wspólnota Sant'Egidio Warszawa
 

źródło: Facebook

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda