mobile

Pogrom w Legnicy. Arka zdecydowanie lepsza od Miedzi!

W meczu 16. kolejki Lotto Ekstraklasy beniaminek Miedź Legnica podejmował w niedzielę, 11 listopada Arkę Gdynia. Podopieczni trenera Zbigniewa Smółki zaprezentowali się znakomicie i pokonali rywali 4:0.

Marcin Kalicki

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze spychając Arkę na swoją połowę. W 10. minucie gdynianie wyprowadzili kontrę, która zakończyła się sukcesem. Do piłki dośrodkowanej z prawej strony boiska dopadł Michał Janota, który nie miał problemów z pokonaniem Antona Kanibołockiego. Po objęciu prowadzenia Żółto-Niebiescy zaczęli kontrolować grę do tego stopnia, że gospodarze mieli problemy ze stworzeniem sobie sytuacji podbramkowych. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem gości z Gdyni i nikt nie spodziewał się, że wydarzenia w kolejnych minutach spotkania potoczą się tak, jak to miało faktycznie miejsce.

Druga połowa ponownie rozpoczęła się od ataków Miedzi. Legniczanie próbowali doprowadzić do wyrównania, ale ich akcje przerywane były przez defensorów Arki bądź dobrze spisującego się między słupkami gdynian Pavelsa Steiborsa. W 74. minucie Maciej Jankowski znakomicie dośrodkował w pole karne gospodarzy, a piłkę głową z piątego metra do bramki legniczan skierował Nabil Aankour, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej. To jednak jeszcze nie koniec. Trzy minuty później akcję przeprowadzoną przez Adama Marciniaka pięknym strzałem zakończył Maciej Jankowski i Arka prowadziła już 3:0. Nieco zrezygnowani zawodnicy z Legnicy otrzymali jeszcze jeden cios. W 88. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykończył strzałem głową Damian Zbozień. Żółto-Niebiescy pewnie pokonali rywali dzięki czemu cały czas mają szansę na awans do najlepszej ósemki ligowych zmagań.

Miedź Legnica - Arka Gdynia 0:4 (0:1)
Bramki: Michał Janota (10), Nabil Aankour (74), Maciej Jankowski (77), Damian Zbozień (88)

Składy:

Miedź Legnica: Anton Kanibołocki, Paweł Zieliński, Grzegorz Bartczak, Fran Cruz, Artur Pikk (79 - Juan Camara), Aleksandar Miljković, Borja Fernandez (56 - Wojciech Łobodziński), Łukasz Garguła, Henrik Ojamaa (64 - Fabian Piasecki), Mateusz Szczepaniak, Petteri Forsell.

Arka Gdynia: Pavels Steinbors, Damian Zbozień, Luka Marić, Frederik Helstrup, Adam Marciniak, Adam Deja, Michał Nalepa (75 - Adam Danch), Michał Janota, Mateusz Młyński (61 - Rafał Siemaszko), Aleksandar Kolew (70 - Nabil Aankour), Maciej Jankowski.

W następnym meczu Lotto Ekstraklasy Arka w poniedziałek, 26 listopada podejmie na własnym stadionie Wisłę Kraków.