mobile

Podsumowanie policyjnych działań na drogach Sopotu

Blisko 100 wykroczeń drogowych, 7 kolizji drogowych i wyeliminowani z ruchu 3 kierujący pod wpływem alkoholu – tak można najogólniej podsumować ostatnie dni na sopockich drogach. Po raz kolejny policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów i ostrożną jazdę oraz przypomina, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo!

Redakcja
TAGI
Podsumowanie policyjnych działań na drogach Sopotu

Każdego dnia policjanci ruchu drogowego prowadzą na ulicach Sopotu wzmożone działania zwracając szczególną uwagę m.in. na prędkość, z jaką poruszają się kierujący pojazdami, ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz bezpieczeństwo wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W ciągu ostatnich pięciu dni funkcjonariusze drogówki sprawdzili trzeźwość ponad 1000 kierujących i wyeliminowali z ruchu trzech, którzy znajdowali się po wpływem alkoholu. Wśród nich był 70-letni mieszkaniec Sopotu, który jadąc w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję. Do zdarzenia doszło 23 listopada br. w godzinach nocnych na ul. Armii Krajowej. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący autem 70-latek w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wjechał w przydrożny słup wywracając auto. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca ma ponad 0,7 promila alkoholu. Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że jechał po swoją żonę. Teraz za swoje zachowanie poniesie on odpowiedzialność karną.

W trakcie prowadzonych działań mundurowi pracowali na miejscu 7 kolizji drogowych kolizji drogowych, a w wyniku prowadzonych kontroli drogowych zatrzymali dowody rejestracyjne dwóch pojazdów. Funkcjonariusze odnotowali też blisko 100 wykroczeń drogowych popełnionych przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Połowa z nich dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami. Pozostałe wykroczenia związane były m.in. z jazdą bez wymaganych pasów i świateł, nieustąpieniem pierwszeństwa innych uczestnikom ruchu, przechodzeniem przez jezdnię w miejscu niedozwolonym czy jazdą rowerem po chodniku. Wobec sprawców wykroczeń funkcjonariusze stosowali mandaty, pouczenia lub wnioski o ukaranie do sądu.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda