mobile
REKLAMA

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "BEZPIECZNY WEEKEND" - WIELKANOC 2018

Przez cztery dni, od 30 marca do 2 kwietnia w ramach akcji „Bezpieczny weekend” na pomorskich drogach można było spotkać więcej patroli Policji. Wzmożony ruch, spowodowany świątecznymi wyjazdami oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne, wymagały wytężonej pracy funkcjonariuszy oraz ostrożniejszej jazdy kierowców.

Informacja prasowa/Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
TAGI
PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "BEZPIECZNY WEEKEND" - WIELKANOC 2018

Od 30 marca do 2 kwietnia pomorscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny weekend”, których głównym celem było zapewnienie bezpiecznej podróży poruszającym się po drogach naszego województwa. Warunki panujące na wszystkich szlakach komunikacyjnych były bardzo zróżnicowane. Można było napotkać śnieg, deszcz, silny wiatr oraz oślepiające słońce. Wszystko to miało wpływ na to, że doszło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Niestety zdarzało się, że kierujący znajdowali się pod wpływem alkoholu.

W wyniku przeprowadzanych kontroli drogowych ujawniono 50 kierujących w których wydychanym powietrzu znajdował się alkohol. Doszło do 24 wypadków w których zginęły 4 osoby oraz 32 odniosły rany. Powtarzającą się przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze jest prędkość. Dlatego w najbliższym czasie pomorscy policjanci przeprowadzą działania ukierunkowane na ujawnianie wykroczeń związanych z przekraczaniem prędkości.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda