mobile

Podopieczni "Promyka" zapraszają na Halloween do schroniska

W czwartek, 31 października w gdańskim schronisku dla bezdomnych zwierząt "Promyk" będzie tak ciekawie, że aż strach. Od godz. 18 do 22 goście spotkają tu postaci z zaświatów i zwiedzą mroczne zakamarki schroniska. Pamiętajcie, aby przynieść smakołyki dla czworonożnych milusińskich.

Informacja prasowa
TAGI
Podopieczni "Promyka" zapraszają na Halloween do schroniska

To pierwszy raz, gdy gdańskie schronisko dla bezdomnych zwierząt organizuje wydarzenie o nazwie „Strasznie niestraszne Halloween w "Promyku”.

- Halloween jest doskonałym pretekstem, by pokazać, jak wygląda schronisko nocą - wyjaśnia Grzegorz Zaleski, pracownik schroniska "Promyk". - Oczywiście wszystkie punkty czwartkowego programu będą zorganizowane w taki sposób, by nie niepokoić naszych podopiecznych. Liczymy na dużą frekwencję i zapraszamy nie tylko dorosłych, ale też dzieci.

Halloween w schronisku rozpocznie się o godz. 18.00 i potrwa około czterech godzin. W programie przewidziano m.in. paradę przebranych psów.

- Nigdy tego nie robiliśmy, mam więc nadzieję, że psiaki będą współpracować - dodaje Grzegorz Zaleski. - Nie należy nastawiać się na nocne bieganie po polach. Parada będzie dość krótkim przemarszem po okolicy schroniska.

Nie tylko psiaki zmienią w ten wieczór swój wizerunek. Goście wydarzenia mogą liczyć na prawdziwie upiorne dekoracje i odwiedzenie miejsc, które na co dzień są niedostępne, jak gabinet weterynarii czy zaplecze schroniska. Oba miejsca prezentować się będą oczywiście w halloweenowej odsłonie. Także po raz pierwszy, dla uczestników nocnego zwiedzania otwarta zostanie kocia woliera. To stosunkowo nowa inwestycja, która została zrealizowana ze środków Budżetu Obywatelskiego 2017.

Jedną z atrakcji będą także iluminacje świetlne. Prócz obrazów stricte halloweenowych, wyświetlane będą też zdjęcia z organizowanych w ostatnim czasie sesji zdjęciowych z udziałem zwierząt. Może ktoś wypatrzy na fotografiach przyjaciela na najbliższe lata życia?

Podczas wydarzenia nie zabraknie też licznych zabaw. Na odważnych czekać będzie m.in. koszmarne pudełko z nieznaną zawartością. Kto przełamie strach i wsadzi rękę do środka? Przypominać chyba o tym nie trzeba, ale gdyby ktoś miał wątpliwości – im więcej przyjdzie przebranych osób, tym lepiej, barwniej i weselej. Jeśli brakuje pomysłów podpowiadamy, jak szybko i łatwo przygotować sobie halloweenowy strój. Wystarczy iść do apteki, kupić kilka bandaży i przebranie mumii gotowe. Warto rozważyć ten pomysł, ponieważ w trakcie wydarzenia odbędzie się konkurs na najsympatyczniejszą mumię wieczoru.

W myśl zasady „cukierek albo psikus” przypominany, że na halloweenowy wieczór nie przychodzimy z pustymi rękami.

- Jeśli goście nie przyniosą żadnych prezentów dla naszych podopiecznych, to może spotkać ich psikus – ostrzega Grzegorz Zaleski.

Na gości wydarzenia czekać będzie poczęstunek.

GDZIE I KIEDY?
31 października, ul. Przyrodników 14, Gdańsk – Kokoszki, godz. 18:00 do 22:00 (z możliwością przedłużenia:)

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda