mobile

Pilotażowy program Open Payment System już wkrótce w Gdańsku

Miasto Gdańsk zawarło z Mennicą Polską S.A. umowę o dostarczenie i wdrożenie w ramach pilotażu Open Payment System- innowacyjnego systemu poboru opłat za komunikację miejską. Z opracowanego i obsługiwanego przez Mennicę Polską rozwiązania korzystać będą pasażerowie dwóch linii autobusowych kursujących pomiędzy Lotniskiem im. Lecha Wałęsy a centrum miasta.

informacja prasowa
TAGI
Pilotażowy program Open Payment System już wkrótce w Gdańsku

Nowoczesne biletomaty pokładowe zostaną zainstalowane w 15 pojazdach. Dwadzieścia trzy urządzenia umożliwiać będą kupno biletów jednorazowych, normalnych oraz ulgowych, przy pomocy zbliżeniowej karty płatniczej. Co ważne, pokładowe automaty będą sprzedawać jedynie bilety w formie elektronicznej. Nie będą drukować tradycyjnych kartoników, co stanowi krok w stronę redukcji negatywnego wpływu miasta na środowisko. Dzięki nadaniu bezstykowym kartom podwójnej funkcji- środka płatniczego oraz identyfikatora płatności do nabycia uprawnienia do przejazdu wystarczą dwa kroki- wybór biletu a następnie zbliżenie karty. Ta prosta procedura jest równoznaczna ze skasowaniem tradycyjnego biletu papierowego. Open Payment System jest szczególnie wygodny dla podróżujących, którzy nie znają obowiązujących taryf i nie mają czasu na szukanie punktu sprzedaży biletów kartonikowych. Co ważne dla przyjezdnych i okazyjnych pasażerów, nowoczesne rozwiązanie eliminuje również konieczność posiadania dedykowanej karty miejskiej. Decyzja o przeprowadzeniu pilotażu na liniach użytkowanych głównie przez pasażerów lotniczych jest poparta chęcią jak najlepszego wykorzystania potencjału Open Payment System.

Miasto Gdańsk podpisując umowę o przeprowadzeniu pilotażu dołączyło tym samym do Wrocławia, Jaworzna i Łodzi, w których pobór opłat za bilety komunikacji miejskiej w ramach Open Payment System funkcjonuje już od dłuższego czasu.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda