Piłkarze Arki zawodzą w Gdyni

Arka przegrała dzisiaj trzeci mecz z rzędu. Pogromcą gdynian okazał się outsider ekstraklasy, Górnik Łęczna. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych 4:2.

TAGI

Piłkarze Arki Gdynia z całych sił starali się zrehabilitować po dwóch ostatnich porażkach i od początku narzucili przeciwnikowi swój styl gry. Gospodarze długo utrzymywali się przy piłce, lecz w kluczowych momentach brakowało im precyzji.

Piłkarze Arki niewątpliwie starali się dzisiaj ze wszystkich sił, aby po ostatnich dwóch porażkach zdobyć dzisiaj komplet punktów. Zdominowali rywala od pierwszej minuty i nie pozwalali przeciwnikowi na zbyt wiele. Jak się pokrótce okazało, tylko teoretycznie. Po serii fatalnych błędów w obronie i przy zabójczej skuteczności rywala, przegrywali 3:0. Gdynianie co prawda dalej walczyli, na 3:1 trafił Formella, ale piłkarze Górnika szybko odpowiedzieli czwartym trafieniem. W 88 minucie meczu Barisić ustalił wynik meczu na 2:4.

Arka Gdynia - Górnik Łęczna 2:4 (0:2)
0:1 - Javi Hernandez 16'
0:2 - Bonin 36'
0:3 - Śpiączka 61'
1:3 - Formella 73'
1:4 - Drewniak 80'
2:4 - Barisić 88'

Składy:

Arka: Jałocha - Socha, Sobieraj, Sołdecki, Marciniak, Marcus Vinicius (58' Formella), Kakoko, Szwoch (62' Barisić), Hofbauer (70' Nalepa), Bożok, Trytko.

Górnik: Prusak - Matei, Pitry, Gerson, Leandro, Bonin, Sasin, Javi Hernandez, Tymiński (82' Atoche), Dzalamidze (46' Drewniak), Śpiączka (71' Piesio).