mobile

Pięcioro małych gdynian urodzonych w święto miasta

W 94. urodziny miasta przybyło kilkoro nowych gdynian. 10 lutego w Szpitalu Morskim im. PCK urodziło się aż pięcioro maluchów. Trzech chłopców i dwie dziewczynki. To Joachim, Witold, Alicja Magdalena, Malwina oraz Adam. Tradycyjnie maluchy i ich mamy odwiedzili w szpitalu prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz Beata Szadziul – naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej, którzy wręczyli im drobne upominki.

Redakcja
Pięcioro małych gdynian urodzonych w święto miasta

W dniu swojego święta miasto zyskało pięcioro małych gdynian. 
 
 – Cieszymy się bardzo. Wszystkie dzieci są zdrowie, czują się dobrze. Ich mamy też są zadowolone. Mamy nadzieję, że w naszym szpitalu będzie się rodzić coraz więcej nowych gdynian – mówi dr n. med. Andrzej Płoszyński, kierownik Oddziału Ginekologiczni-Położniczego Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.
 
Zgodnie z tradycją, jak co roku, małych gdynian i ich rodziców odwiedzają władze miasta. We wtorek, 11 lutego, z wizytą przyszli do nich prezydent Wojciech Szczurek oraz Beata Szadziul – naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej Urzędu Miasta Gdyni.
 
– Spotkanie z mamami oraz małymi gdynianami to była cudowna chwila. Chcemy, aby w Gdyni rodziło się jak najwięcej dzieci, bo to przyszłość naszego miasta. Młodym gdynianom, którzy mają cudowne szczęście, bo ich urodziny będą nierozerwalnie związane z urodzinami naszego miasta, życzymy przede wszystkim zdrowia, uśmiechu i szybkiego powrotu do domu – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Maluchy i ich mamy otrzymali drobne upominki, które ułatwią i umilą im pierwsze wspólne miesiące.
 
– 11 lutego odwiedzamy dzieci, które przyszły na świat w urodziny Gdyni. Przynosimy im drobne prezenty. Niespodzianki są dedykowane najmłodszym dzieciom. To ciepły rożek, który mama może zabrać do domu i przez pierwsze miesiące życia wykorzystać. Są również książeczki gdynieczki dla dzieci, które opowiadają o naszym mieście, a także misiu przytulanka i drobiazgi, które mogą przydać się mamie w tych pierwszych dniach – mówi Beata Szadziul, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej Urzędu Miasta Gdyni.
 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda