mobile
REKLAMA

Piąty jubileuszowy "Bieg do źródeł" już w sobotę 9 czerwca

 Już w najbliższą sobotę 9 czerwca w Parku Jelitkowskim odbędzie piąty jubileuszowy „Bieg do źródeł” - jedna z najciekawszych imprez biegowych, która łączy sportową rywalizację z zabawą i rodzinnym spędzaniem czasu. Organizatorem wydarzenia jest miejska Spółka Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna.

Informacja prasowa
TAGI
Piąty jubileuszowy "Bieg do źródeł" już w sobotę 9 czerwca

Bieg do źródeł to jedna z najbardziej rodzinnych imprez rekreacyjnych odbywających się w Trójmieście. Podczas jednego wydarzenia możemy zarówno spróbować swoich sił w profesjonalnym biegu na 10 km, pokonać dla przyjemności dystans biegu rodzinnego lub po prostu odpocząć, korzystając z ciekawej oferty piknikowej. Ambasadorską wydarzenia po raz kolejny jest Katarzyna Bosacka – dziennikarka telewizyjna i prasowa, autorka kultowych już programów „Wiem, co jem" i „Wiem, co kupuję" w telewizji TVN Style. Każda odsłona wydarzenia odbywa się pod innym hasłem przewodnim. W tym roku, będzie to druga odsłona hasła „Kurs na detoks”, gdyż wydarzenie odbędzie się pod parasolem kampanii „Miasto na detoksie”.

Bieg Rodzinny na 3 km w formule „run for fun” – godz. 11:00

To forma międzypokoleniowej rekreacji. Już od pięciu lat, na starcie pojawiają się rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnuczętami, a także wszyscy Ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem i chcą spróbować swoich sił podczas imprezy sportowej. Po raz kolejny 800 dostępnych miejsc do udziału w biegu wyczerpało się przed terminem zakończenia zapisów. Wszyscy uczestnicy odbierający pakiety startowe mogą liczyć na drobny upominek od organizatorów i pamiątkowe medale. Dodatkowo, biegacze rodzinni mogą wziąć udział w losowaniu aż 50 nagród. Bieg Rodzinny rozpoczyna się o godz. 11:00.

Bieg Główny na 10 km – godz. 12:00

Na profesjonalnych biegaczy czeka 10-kilometrowa, malownicza trasa biegnąca wzdłuż nadmorskich alejek. Bieg rozpocznie się w samo południe. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, profesjonalną koszulkę oraz przydatne upominki. Dodatkowo, zawodnicy o najlepszych czasach w klasyfikacji generalnej i klasyfikacjach wiekowych otrzymają nagrody w postaci bonów do sklepu sportowego. Na scenie o 14:30, oprócz dekoracji najlepszych zawodników odbędzie się losowanie 5 atrakcyjnych nagród rzeczowych (wśród nich nagroda specjalna – kamera sportowa).

Piknik, czyli Kurs na detoks2 wraz z jubileuszem wydarzenia

Na biegaczy, ich rodziny i innych uczestników wydarzenia jak co roku oprócz zmagań biegowych czekają ciekawe atrakcje piknikowe. Tegoroczny „Kurs na detoks” prezentuje „miasto” w czterech odsłonach: Miasto na detoksie, Aktywne Miasto, Kreatywne Miasto i Zdrowe Miasto. Każda z tych stref to inny rodzaj aktywności np.: warsztaty z przygotowywania eko-produktów, gry rodzinne, zabawy dla maluszków, fotobudka, warsztaty Tai Chi, wielkoformatowe puzzle, detoksowe koło wiedzy i wiele innych. W tym roku zapewnione zostaną odatkowe atrakcje związane są z obchodami jubileuszu wydarzenia, w tym m.in. malowanie wspólnego obrazu, jubileuszowy tort i ciekawostki podsumowujące 5 lat wspólnego biegania i piknikowania.

Utrudnienia na ścieżce rowerowej

W związku z organizowanym wydarzeniem przewidywane są zmiany i utrudnienia w organizacji ruchu rowerowego na ul. Jantarowej i ul. Wypoczynkowej w godz. 6.00-15.00. Biegacze będą poruszali się wyłącznie po ścieżkach rowerowych, więc ruch w tym rejonie możliwy będzie wyłącznie ścieżkami dla pieszych. Utrudnienia w ruchu drogowym nie będą występować, jedynie nie będzie możliwy wjazd samochodem w ulice przecinające alejki rowerowe, po których prowadzone będą trasy biegów.

Więcej informacji: www.biegdozrodel.pl

źródło fotografii: www.gdańsk.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko