mobile

Pasowanie na ucznia w zabytkowych wnętrzach Ratusza Głównego Miasta Gdańska.

Początek roku szkolnego to bardzo ważny moment w życiu pierwszoklasistów i ich rodzin. Młodzi uczniowie dołączają do szkolnej społeczności. Czy jest bardziej uroczyste wnętrze dla takiej uroczystości niż sale Ratusza Głównego Miasta?

 

Informacja prasowa/Muzeum Gdańska
TAGI
Pasowanie na ucznia w zabytkowych wnętrzach Ratusza Głównego Miasta Gdańska.

– Pasowanie to stara tradycja uroczystego podniesienia giermka do stanu rycerskiego. Choć sięga ono korzeniami średniowiecza, nigdy nie został opracowany spójny ceremoniał. Tak też jest i dzisiaj, dlatego postaramy się, aby uroczystość we wnętrzach Ratusza Głównego Miasta była wyjątkowym dniem, który zostanie zapamiętany przez pierwszaków. Nasze pasowania będą osadzone w dawnym ceremoniale połączonym z uroczystą oprawą. To dobra okazja, aby pokazać najmłodszym pomorzanom i gdańszczanom, że to co dawne, nie musi być tylko wspominane w podręcznikach szkolnych, ale trwa do dziś. I może być ciekawe! – mówi Monika Kryger, kierownik Działu Edukacji Muzeum Gdańska.

Oferta pasowania obejmuje półgodzinne wprowadzenie przez animatora oraz pół godziny do własnego zagospodarowania przez szkołę w ramach uroczystości. Koszt 10 złotych od ucznia. Grono nauczycielskie i rodzice uczestniczą w wydarzeniu nieodpłatnie. Zgłoszenia oraz zapytania należy przesyłać telefonicznie do Działu Edukacji Muzeum Gdańska (+48 789 449 685).

Źródło fotografii: http://tourguideservicegdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda