mobile
REKLAMA

Osowa. Klub sąsiedzki "Garaż" zaprasza mieszkańców na warsztaty i kluby dyskusyjne

Zbliżający się wielkimi krokami Dzień Kobiet to dobra okazja, by poświęcić płci pięknej więcej uwagi. Z takiego założenia wyszło prężnie działające stowarzyszenie Inne Jest Piękne, wraz z klubem sąsiedzkim "Garaż". W najbliższych tygodniach zapraszają więc do udziału w spotkaniach, dyskusjach, a także zajęciach praktycznych poświęconych m.in. tej tematyce.

inf. prasowa
Osowa. Klub sąsiedzki "Garaż" zaprasza mieszkańców na warsztaty i kluby dyskusyjne

Aneta Baczyńska-Rostkowska ze stowarzyszenia Inne Jest Piękne podkreśla, że lubi celebrować Święto Kobiet, jak i bycie kobietą w ogóle, zwłaszcza, że kobiety w naszym społeczeństwie wciąż nie są traktowane na równi z mężczyznami.

- Dlatego w najbliższych tygodniach zapraszam do udziału w warsztatach, ale i klubach dyskusyjnych, w trakcie których podejmować będziemy tematy ważne dla kobiet. Będą też tematy ważne z punktu widzenia naszej dzielnicy - zachęca Aneta Baczyńska-Rostkowska, która jest także radną dzielnicy Osowa.

We wspomnianym klubie organizowane są też na co dzień zajęcia dla osób zainteresowanych wolontariatem, jak i dla młodych mieszkańców uzdolnionych matematycznie. Organizowany jest tu również klub dyskusyjny, a wkrótce ruszyć mają warsztaty krawieckie.

- Jesteśmy też otwarci na grupy inicjatywne, które mogłyby w naszych pomieszczeniach realizować swoje projekty - podkreśla pani Aneta.

Zajęcia odbywają się na miejscu, w siedzibie "Garażu", który mieści się przy ul. Kielnieńskiej 128 (przy przystanku autobusowym). Organizowane są z zachowaniem zasad sanitarnych. Każdy musi więc pojawić się na miejscu w maseczce ochronnej. Na miejscu do dyspozycji są środki dezynfekujące. Spotkania i zajęcia odbywają się też w dużo mniejszych grupach niż przed wybuchem epidemii.

Z inicjatywy stowarzyszenia zawiązano też internetowe forum dyskusyjne "Trzymajmy się razem". Jest ono dedykowane głównie nowym mieszkańcom, w tym osobom, które przyjechały zza granicy i tutaj się osiedliły.

- W Osowej mamy dużo nowych mieszkańców, w tym obcokrajowców. Większość z nich przyjechała tu prawdopodobnie za pracą. Dlatego chciałabym skupić wokół forum, jak i naszego stowarzyszenia, przede wszystkim ich dzieci, by łatwiej było im zintegrować się z naszą społecznością, a ich rodzice wiedzieli, że mogą liczyć na lokalną sąsiedzką pomoc. Ostatnio, na przykład, szukaliśmy sukienki dla dziewczynki, która szykowała się do publicznego występu muzycznego, a jej mamy nie było stać na taki wydatek. Udało się dzięki życzliwości osowian – podkreśla Aneta Baczyńska-Rostkowska.

 

Co będzie się działo w "Garażu" w najbliższych tygodniach?

  • 26 lutego, godz. 18 - Między nami wokalistkami - wieczór formacji Kassak Vocal Band
  • 3 marca, godz. 18- Matka i nastolatka - warsztaty dla mam z córkami
  • 5 marca, godz. 18 - Klub dyskusyjny: o kobietach dla kobiet - wokół kobiecości, praw kobiet, feminizmu i codzienności
  • 6 marca, godz. 16 - Nastolatki świętują
  • 9 marca, godz. 18 - Być kobietą. Czy pochodzenie ma znaczenie? Spotkanie kobiet w międzynarodowym gronie

Zgłoszenia: udział w spotkaniach jest bezpłatny, obowiązują zapisy: mailowo aneta@innejestpiekne.org, lub telefonicznie: 606 419 239.

 

 

 

 

Źródło: UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda