mobile

Osiecka filmowa - spektakl muzyczny

Poeci Polskiej Piosenki w Sopockie. Edycja 1 – Osiecka / Młynarski / Przybora Wasowski, to pierwsza edycja nowego projektu Teatru na Plaży i zarazem pierwszy tematyczny weekend 2019 roku w naszym teatrze, który odbędzie się w dniach 25-27 stycznia 2019.

Informacja prasowa
TAGI
Osiecka filmowa - spektakl muzyczny

W dniu 26 stycznia zaprezentujemy widowisko muzyczne „Osiecka filmowa” w wykonaniu Łódzkiego Teatru Piosenki, które przybliży filmowy dorobek Agnieszki Osieckiej, ale także przypomni obrazy i aktorów czasów, w których tworzyła poetka i z którymi niejednokrotnie żyła w wielkiej przyjaźni. Olbrychski, Czyżewska, Fetting, Łazuka, Santor, Rodowicz, Kunicka, Sipińska to tylko niektóre nazwiska osób, z którymi Osiecką łączyła zażyłość towarzyska i których interpretacje wokalne pomogły jej filmowym piosenkom zabłysnąć większym blaskiem.

Agnieszka Osiecka w latach 1957-1962 studiowała na Wydziale Reżyserii Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Nigdy jednak nie pracowała w wyuczonym zawodzie. Szybko zorientowała się, że jej skierowana do wewnątrz, nostalgiczno-refleksyjna natura nie predystynuje jej do wykonywania zawodu reżysera, który wymaga otwartości, rzutkości, tupetu, wielkiej energii i umiejętności zarządzania rzeszą ludzi. Agnieszka czuła, że powinna skupić się na tym, co jest najbliższe jej osobowości, co intymne, wypływające z serca, co kocha najbardziej i najlepiej jej wychodzi, czyli na pisaniu.

Jej „romans” z filmem nie zakończył się jednak wraz z ukończeniem „filmówki”. Znajomość materii filmowej, jaką zdobyła w czasie studiów, sprawiła, że stała się ona znakomitym autorem piosenek tworzonych na potrzeby kina, zaś zadzierzgnięte w czasie studiów znajomości owocowały mnogością propozycji pisania dla filmu. Zaczęło się od filmu „Nóż w wodzie” – Agnieszka napisała dla Polańskiego piosenkę „Nie mów nic”, która w piękny sposób odmalowała rozterki kobiecej natury. A potem posypały się kolejne wielkie filmowe przeboje jej pióra m.in.: „Deszcze niespokojne” z „Czterech pancernych”, ballada westernowa „Nim wstanie świt” z „Prawa i pięści”, piosenki rozterek matrymonialnych z filmu „Małżeństwo z rozsądku”, songi w przedwojennym stylu z filmu „Halo Szpicbródka”, walc Barbary z filmu „Noce i dnie” i wiele, wiele innych.

Realizatorem widowiska jest Łódzki Teatr Piosenki

scenariusz: Michał Maj Wieczorek
reżyseria: Michał Maj Wieczorek
kierownictwo muzyczne: Krzysztof Jaszczak
przygotowanie taneczne: Olga Lipska
wokal: Aleksandra Skonieczna, Paulina Makles, Michał Maj Wieczorek
pianino: Krzysztof Jaszczak
gitara basowa: Adam Przybylski
perkusja: Tomasz Stachurski

Bilety:
w przedsprzedaży – 30 zł (ulgowy), 40 zł (normalny) / po wyczerpaniu się puli promocyjnej 35 zł (ulgowy), 45 zł (normalny)

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda