mobile
REKLAMA

OnkoRejs2018

W niedzielę, 19 sierpnia o godz. 10.00 do Nabrzeża Prezydenta w Gdyni dotrze OnkoRejs. 28 osób onkologicznych pokonało, na s/y Zawiszy Czarnym, trasę: Świnoujście – Kopenhaga – Ystad – Bornholm – Gdynia. We wszystkich portach załogantów witało wiele osób, a w Kopenhadze powitały ich Ambasador i Konsul Rzeczpospolitej Polski.

Informacja prasowa
TAGI
OnkoRejs2018

Inicjatywa miała na celu przełamanie stereotypów na temat choroby jaką jest rak i pokazanie, że z chorobą można żyć i dokonywać rzeczy z pozoru niemożliwych. Onkorejsowicze jako część załogi szkoleniowej pełniły wachty, sterowali żaglowcem, stawiali i zrzucali żagle, cumowali, szorowali pokład, sprzątali rejony i wykonywali wszystkie czynności, które należą do pełnoprawnych załogantów. Udowodnili, że choroba onkologiczna nie jest przeszkodą, aby normalnie żyć, poznawać ludzi i spełniać swoje marzenia - nawet takie, które wymagają sporej odwagi czy wysiłku. Osoby, które wzięły udział w rejsie podkreślają, że dzięki pokonaniu Bałtyku czują w sobie niezłomność i mają pewność, że ze wszystkimi przeciwnościami losu sobie poradzą. Podkreślają też wagę badań profilaktycznych, gdyż szybka diagnoza choroby daje szansę na jej wyleczenie.

- Dzięki naszej wspólnej pracy, pokazaniu, że potrafimy zrobić coś niezwykłego i wielkiego, dzięki mediom, i społeczności w Internecie, chcemy trafić do ludzi chorych dając im nadzieję i pomagając powrócić do normalnego życia – mówią załoganci.

Jednym z uczestników tegorocznego OnkoRejsu jest Maciej Kosycarz, znany fotoreporter trójmiejski, który dzieląc się swoim doświadczeniem zachęca wszystkich do badań – Żyję dzięki wczesnemu badaniu i wycięciu guza nerki w odpowiednim czasie. Każdemu radzę, by się badał, kilka godzin badania może nam uratować zdrowie i życie – mówi.

Do tej pory odbyły się już cztery OnkoRejsy na Morzu Bałtyckim: do Visby (w maju 2015 roku – przerwany po 30 godzinach rejs na Zjawie, która na środku Bałtyku zaczęła nabierać wody oraz kontynuacja rejsu na przełomie sierpnia i września 2015 roku), w 2016 do Kłajpedy i w 2017 do Karlskrony.

Film z rejsu przygotowany przez Polwizja.dk https://www.youtube.com/watch?v=1hBRd4Ed86s&t=52s 

Źródło fotografii: Wikipedia

Autor fotografii: kkic

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda