mobile
REKLAMA

Ogród sąsiedzki w szkole- weź udział w projektowaniu ogrodu

Projekt „Bajkowe sąsiedzkie ogrody” to wspólna inicjatywa uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 61 na Przeróbce oraz animatorów lokalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Bierze on udział w konkursie Tesco pt. „Działamy pomagamy” (do wygrania 5 tys. zł) i można na niego oddać głos w sklepach sieci na Przymorzu i Chełmie.

Informacja Prasowa
TAGI
Ogród sąsiedzki w szkole- weź udział w projektowaniu ogrodu

Jeśli uda się zrealizować pomysł, mieszkańcy dzielnicy będą mieli fantastyczne, zielone, plenerowe miejsce do twórczych i aktywnych spotkań. Projekt zakłada stworzenie na terenie SP nr 61 wspaniałego, kwietnego ogrodu, który ma służyć nie tylko uczniom, ale także lokalnej społeczności. Na wydzielonej przestrzeni m.in. mają stanąć skrzynki z roślinami, ławki, by np. seniorzy z dzielnicy mogli spędzać tam wolny czas. W stworzenie ogrodu będą włączeni nie tylko uczniowie, ale i sami mieszkańcy Przeróbki – będzie można bowiem własnoręcznie posadzić rośliny. Pieczę nad ogrodem sprawować mają dzieci ze szkoły. W tak wspólnie stworzonym, zielonym miejscu odpoczną i zintegrują się zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy dzielnicy. Ogród ma być miejscem wytchnienia i jednocześnie społecznej aktywności.

- Wspólnie z mieszkańcami dzielnicy doszliśmy do wniosku, że Przeróbka jest miejscem gdzie brakuje terenów zielonych. Dlatego projekt ogrodów sąsiedzkich zakłada stworzenie miejsca spotkań dla wszystkich mieszkańców niezależnie od wieku. Chcemy, by mieszkańcy nie tylko wspólnie spędzali czas w swoim ogrodzie ale również aktywnie go tworzyli. Ogród ma stać się przestrzenią sąsiedzką. Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 61 na Przeróbce dysponują terenem, który chcą przekazać właśnie pod wspólne gospodarowanie. Za pieniądze wygrane w konkursie Tesco będzie można zakupić sadzonki roślin, zbudować ławki. Oczywiście wszystkie prace będą wykonywali sami mieszkańcy dzielnicy oraz uczniowie szkoły wraz ze swoimi rodzicami. Później umożliwimy mieszkańcom pozyskiwanie kolejnych środków. Będą potrzebne na wiosnę, gdy ogród będzie się rozwijał- mówi Sylwia Sessel, Konsultant ds. komunikacji społecznej

 

Zachęcamy do głosowania na projekt!

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko