mobile

O kaukaskim żywiole. Non-Fiction w IKM

Jesień z Non-fiction w IKM rozpoczyna się na Kaukazie. W reporterską podróż zabiorą nas Staszka Budzisz i Wojciech Górecki, znawcy regionu, reporterzy i autorzy książek o Gruzji i Kaukazie. Rozmowę poprowadzi Beata Szewczyk, dziennikarka radiowa prowadząca audycję "Nie śpij, zwiedzaj z Radiem Gdańsk". Spotkanie odbędzie się 12 września o godz. 18.00 w IKM przy ul. Długi Targ 39/40. Wstęp wolny.

Informacja prasowa
TAGI
O kaukaskim żywiole. Non-Fiction w IKM

Non-fiction w IKM to cykl spotkań i paneli dyskusyjnych z udziałem najciekawszych nazwisk ze świata literatury faktu i dokumentu. W Instytucie Kultury Miejskiej można spotkać się i porozmawiać z autorami najgłośniejszych polskich książek non-fiction. Autorzy są naszymi przewodnikami po reporterskim świecie, poznajemy kulisy ich pracy, zgłębiamy najbardziej intrygujące tematy. Są to tematy przekrojowe, a książki i reportaże są jedynie punktem wyjścia. We wrześniowym spotkaniu wezmą udział Staszka Budzisz i Wojciech Górecki. Podczas spotkania można będzie nabyć książki autorów. Możliwa jest płatność kartą. Z Kartą do Kultury 10% rabatu.


Staszka Budzisz - reporterka zajmująca się Gruzją od dekady, bada problemy kraju zamykanego często w skojarzeniach z gościnnością, smaczną kuchnią i malowniczymi krajobrazami. Jej bohaterami są wykluczeni, osoby z niepełnosprawnościami, członkowie mniejszości LGBT, kobiety i mężczyźni – zwykli Gruzini, którzy czekają na prawdziwe zmiany. Współpracuje m.in. z Kwartalnikiem Przekrój i Dużym Formatem. Jest autorka książki „Pokazucha. Na gruzińskich zasadach” (Wydawnictwo Poznańskie).

Wojciech Górecki - członek zespołu redakcyjnego Tygiel Kultury, stały współpracownik Nowa Europa Wschodnia. Współautor filmu dokumentalnego „Boskość Stalina. W świetle najnowszych badań” (TVP 1998). Autor m.in. książek „Planeta Kaukaz”, „La terra del vello d'oro. Viaggi in Georgia”, „Toast za przodków”, „Abchazja”. Był ekspertem misji UE badającej okoliczności wojny w Gruzji w 2008 roku. Pracuje w Ośrodku Studiów Wschodnich im. Marka Karpia. W 2011 roku był finalistą Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz został nominowany do Nagrody Literackiej Nike. W 2013 roku otrzymał Nagrodę im. Beaty Pawlak. Współpracował m.in. z Gazetą Wyborczą, Życiem Warszawy, Rzeczpospolitą, Więzią, Res Publicą Nową i Tygodnikiem Powszechnym.

 

O kaukaskim żywiole. Spotkanie w ramach cyklu Non-fiction w IKM

Goście: Staszka Budzisz, Wojciech Górecki, prowadzenie: Beata Szewczyk

Data: 12 września

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/377939776229109/

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda