mobile
REKLAMA

Nowy kierownik w Plamie GAK

Od 1 marca stanowisko kierownika Plamy Gdańskiego Archipelagu Kultury obejmie Tomasz Hildebrandt, z gdańskimi instytucjami kultury związany od 2009 roku. Od 2015 roku kierownik Działu Organizacyjno-Administracyjnego i Promocji GAK. Na tym stanowisku zastąpi dotychczasowego kierownika Szymona Wróblewskiego.

 

Informacja prasowa
TAGI
Nowy kierownik w Plamie GAK

– Plama to jedna z najważniejszych placówek kulturalnych nie tylko dla Gdańskiego Archipelagu Kultury, ale również dla Gdańska. Cieszę się, że będę miał okazję kierować miejscem z taką tradycją i takimi dokonaniami. Dzięki legendarnej już Elwirze Twardowskiej i prowadzącemu klub przez ostatnie lata Szymonowi Wróblewskiemu Plama jest popularnym, prężnie działającym ośrodkiem, goszczącym na swoich wydarzeniach i zajęciach osoby z całego Trójmiasta – mówi Tomasz Hildebrandt. Przed nowym kierownikiem Plamy stanie nie lada zadanie: – Postaram się jak najlepiej sprostać wymaganiom stawianym przede mną zarówno przez dyrekcję GAK, jak i przez mieszkańców i władze Gdańska, a od razu trzeba zaznaczyć, że są one duże. Szczególnie w przypadku FETY, w końcu jednego z najważniejszych festiwali w mieście. Na szczęście do dyspozycji będę miał świetny, doświadczony zespół i pomoc ze strony kierownictwa GAK, bardzo przychylnemu nowym inicjatywom i pomysłom – deklaruje Hildebrandt.

Hildebrandtowi przydadzą się dotychczasowe doświadczenia, które gromadził m.in. podczas pracy w Gdańskim Archipelagu Kultury czy Europejskim Centrum Solidarności. Zaangażowany był w produkcję wielu wydarzeń kulturalnych, w tym: Zaczęło się w Gdańsku (Kylie Minogue, Scorpions), koncert Ennio Morricone, widowisko pt. „Solidarność. Twój Anioł wolność ma na imię” (reż. Robert Willson), Festiwal Rock in Wrocław (Queen), Festiwal Solidarności, Festiwal All About Freedom, Seven Festiwal Węgorzewo, Gdańsk Dźwiga Muzę. Był też kierownikiem projektu Strefy Kibica EUFA EURO 2012. Od 2015 r. zaangażowany w organizację festiwalu FETA. Autor książek z gatunku literatury popularnej.

Tomasz Hildebrandt zastąpi na stanowisku kierownika Plamy GAK prowadzącego tę placówkę od 2011 roku Szymona Wróblewskiego, który zrezygnował z pracy w Gdańskim Archipelagu Kultury ze względu na realizację alternatywnych planów zawodowych. – Praca w Plamie to prawdziwa przygoda. Poza możliwością kreowania ciekawych wydarzeń o ponadlokalnym znaczeniu to także możliwość spotkania ciekawych i twórczych osób. Życzę mojemu następcy wytrwałości, dużo odwagi w podejmowaniu decyzji i wiele radości z efektów pracy zespołu Plamy – mówi Szymon Wróblewski.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko