mobile
REKLAMA

Nowe tablice informacyjne na gdańskich przystankach

Na gdańskich przystankach pojawi się 84 nowych tablic informacji pasażerskiej. Zanim tablice zostaną zamontowane, musi powstać program funkcjonalno-użytkowy. Właśnie podpisano umowę na jego opracowanie.

Informacja prasowa
TAGI
Nowe tablice informacyjne na gdańskich przystankach

Do końca roku powstanie program funkcjonalno-użytkowy dla montażu 84 tablic informacji pasażerskiej, które pojawią się na wybranych przystankach. Umowa z firmą Microsystem opiewa na ponad 103 tys. złotych.

Po zakończeniu prac nad opracowaniem, zostanie ogłoszony przetarg na dostawę i montaż tablic, które będą połączone z system Tristar. Ponadto powstać ma platforma, która umożliwi zarządzanie tablicami. Dzięki inwestycji, tablice SIP zostaną rozmieszczone praktycznie we wszystkich dzielnicach miasta. Nowe tablice pojawią się m.in. w pobliżu Bramy Wyżynnej, na Hucisku, czy Placu Solidarności. Z tablic korzystać będą także pasażerowie wysiadający na przystankach m.in. Zaspa Szpital, Strzyża PKM, Piekarnicza. Listę lokalizacji nowych przystanków przesyłamy w załączniku.

Zadanie jest jednym z elementów  programu „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej - Etap IV A”, realizowanego ze środków Unii Europejskiej. Oprócz montażu tablic z programu GPKM IV A Gdańsk realizuje budowę nowej linii tramwajowej Nowa Bulońska, która zakończyć się ma w IV kwartale 2019 roku. Trwają także prace przy przebudowie infrastruktury tramwajowej w ul. Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej. Zakończenie tej inwestycji planowane jest w II kwartale 2019 roku. Program obejmuje także budowę 84 tablic informacji pasażerskiej. Umowa na realizację tego zadania zostanie podpisana w drugiej połowie października. Ponadto w ramach GPKM IV zostaną wymienione 64 wiaty przystankowe.

W Gdańsku obecnie jest 116 tablic informacyjnych. 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda