mobile

Nowe przedszkole na Chwarznie-Wiczlinie w Gdyni

Bardzo dobra wiadomość dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym! W dzielnicy Gdynia-Wiczlino postanie nowe, prowadzone przez samorząd, przedszkole. Placówka zostanie otwarta na przełomie 2017/2018 roku. W sześciu oddziałach znajdzie się 150 nowych miejsc dla przedszkolaków.

Redakcja / fot. www.pixabay.com
Nowe przedszkole na Chwarznie-Wiczlinie w Gdyni

Placówka postawanie w sąsiedztwie osiedli Sokółka II, Zielenisz i Patio Róży na działce zlokalizowanej przy ul. Wiesławy Kwiatkowskiej.

- Nie mamy wątpliwości, że w Gdyni-Wiczlinie potrzeba nowych miejsc przedszkolnych, stąd decyzja o powołaniu nowego przedszkola samorządowego. Wyniki rekrutacji nas w tym tylko utwierdziły, ale i uspokoiły, bo dziś wiemy, że nowa placówka zaspokoi większość potrzeb tej dzielnicy – mówi wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz. I dodaje – Na 31 dostępnych miejsc aplikowały 193 osoby. Analizując sytuację, podjęliśmy decyzję o budowie nowej placówki. Gdynia-Wiczlino zyskuje nowe przedszkole na 150 miejsc, które zostanie oddane do użytku w na przełomie grudnia i stycznia przyszłego roku.

Chwarzno-Wiczlino jest najszybciej rozwijającą się dzielnicą Gdyni. W ciągu 10 lat podwoiła się tu liczba mieszkańców, których z każdym rokiem przybywa. Gdynia Zachód jest bardzo popularna wśród młodych rodzin, co z kolei zwiększa zapotrzebowanie na kolejne placówki oświatowe.

W gdyńskich przedszkolach jest obecnie 5543 miejsc. Podania o przyjęcie na rok szkolny 2017/18 złożyło 5895 osób. Wyniki rekrutacji poznamy jutro, 25 kwietnia, a nabór uzupełniający odbędzie się 1 czerwca. Na dziś brakuje 352 miejsca, które zostaną jednak uzupełnione dzięki najbliższym planom rozbudowy sieci przedszkoli.

- Chcąc zapewnić miejsca wszystkim dzieciom 3-,4-,5- i 6-letnim samorząd gdyński, poza budową placówki na Charznie-Wilczlinie, podjął decyzje o budowie dwóch nowych przedszkoli – w byłym budynku Zespołu Szkół Ekologicznych przy ul. Morskiej (150 miejsc), a także w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Nagietkowej (104 miejsca). Dodatkowe oddziały utworzone zostaną w przedszkolach nr 50 i 54. Wiadomo też, że w Śródmieściu, na Obłużu i Karwinach uda się objąć opieką przedszkolną dodatkowe 250 dzieci – wyjaśnia Bartosz Bartoszewicz. - To ostatecznie spowoduje większą liczbę miejsc w ofercie, niż zapotrzebowanie wynikające z ostatniej rekrutacji, co ma być odpowiedzią na potrzeby osób, które z jakiś powodów nie wzięły udziału w rekrutacji.

Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego (w tym wypadku 2017/18) w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat. Dzieci sześcioletnie (ur. w 2011 roku) zobowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego. Dzieci w wieku pięciu, czterech i trzech lat mają ustawowe prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko