mobile
REKLAMA

Nowe kierunki studiów na gdańskich uczelniach

Studenci z Gdańska już niedługo będą mogli uczyć się na takich kierunkach jak: akwakultura, korozja czy przemysł kosmetyczny. Nową ofertę edukacyjną przygotowuje Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska oraz Gdański Uniwersytet Medyczny. Uczelnie stawiają na kształcenie specjalistyczne.

Marta Milczarek / fot. www.stocksnap.io
Nowe kierunki studiów na gdańskich uczelniach

Stworzenie nowych kierunków studiów wiąże się ze zmianami na rynku pracy. Coraz częściej są poszukiwani pracownicy wykonujący szczegółowe analizy dla różnych firm. Na Politechnice Gdańskiej studenci będą mogli zapisać się, np. na inżynierię danych.

Dla osób zainteresowanych problemami współczesnej gospodarki, przygotowano dwustopniowy kierunek korozja. Przyszli magistranci będą mogli ukończyć studia na inżynierii, technologii nośników energii, transporcie, geodezji i kartografii.

Absolwenci liceów będą mogli złożyć dokumenty na Uniwersytecie Gdańskim na akwakulturę – biznes i technologia, modelowanie matematyczne i analizę danych.

Studenci, którzy ukończyli już studia I stopnia, mogą rozpocząć naukę na biologii medycznej, wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej.

Na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku pojawią się kierunki przemysł farmaceutyczny oraz kosmetyczny. W programie studiów zaplanowane są także staże u firm związanych z tymi branżami.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko