mobile
REKLAMA

Noc Świątyń w Gdańsku / Night of the Temples

Odkryj niezbadane - budowle, społeczności, religie, wyznania - i weź udział w II Nocy Świątyń w Gdańsku

Informacja prasowa
TAGI
Noc Świątyń w Gdańsku / Night of the Temples

Przyłącz się do obchodów Europejskiego Dnia Przeciw Nietolerancji Religijnej i Islamofobii, Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Modlitwy o Pokój i poznaj gdańskie świątynie i miejsca modlitw Żydów, chrześcijan, muzułmanów.

Wieczór 22 września będzie ponowną okazją do odwiedzenia synagogi, meczetu, zboru, Kościoła Polskokatolickiego i in. Wspólnoty biorące udział w wydarzeniu przygotowały prelekcje, dyskusje, koncerty, warsztaty taneczne, a nawet imprezę przy grillu, do udziału w których serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozmową i spotkaniem - wierzących i niewierzących, zainteresowanych religią i ciekawych architektury i historii.

Wraz z przewodnikiem, którym często będzie osoba duchowna, będzie można poznać różne wyznania obecne w Gdańsku, zwiedzić niezwykłe budowle, a także swobodnie porozmawiać z członkami i członkiniami wspólnot religijnych, zadając pytania, których na co dzień nie mamy możliwości zadania.
Podkreślając różnorodność miasta tworzymy przestrzeń, w której każdy/a czuje się jego obywatelem/obywatelką, bez względu na wyznawaną religię.

Do odwiedzania świątyń zapraszamy już od godz. 18.00. (godziny rozpoczęcia wydarzenia w poszczególnych świątyniach mogą się różnić)

Bądź na bieżąco i śledź najnowsze informacje na stronie internetowej: http://nocswiatyn.pl/program-gdansk2018/ oraz Noc Świątyń.

Noc Świątyń w Gdańsku realizowana jest przez Fundacja IRSE w ramach projektu "Równi w Różnorodności" współfinansowanego ze środków Miasto Gdańsk.

Patronat: Trojmiasto.pl Łączy nas Gdańsk
Patronat honorowy: Polska Rada Chrześcijan i Żydów, Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda