mobile

Nie czas na nudę – półkolonie z ZHP

Warsztaty bębniarskie i gipsowe, zajęcia z zakresu pierwszej pomocy oraz warsztaty z bezpieczeństwa prowadzone przez policjantów – na półkolonie zorganizowane przez Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska ciągle są miejsca. W tym roku, ze względu na covid-19, akcja Lato w mieście musiała ulec zmianie. Na organizację wakacyjnej opieki dla dzieci miasto przeznaczyło 856 tys. złotych.

inf. prasowa
Nie czas na nudę – półkolonie z ZHP

Wraz z dzieciakami w miejskich półkoloniach w piątek, 10 lipca wziął udział Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. edukacji i usług społecznych. – Fantastyczny czas dla najmłodszych gdańszczanek i gdańszczan. Staramy się, żeby mogli spędzać dobrze wakacje. Przede wszystkim mądrze, twórczo, innowacyjnie i takie możliwości im zapewniamy, w pełnym rygorze bezpieczeństwa. Cieszę się, że ZHP, który przystąpił do organizacji półkolonii o to zadbał – mówił prezydent Kowalczuk.

ZHP jest jednym z realizujących, na zlecenie miasta, półkolonii dla najmłodszych gdańszczanek i gdańszczan. Zajęcia odbywają się w trzech placówkach. W dwóch lokalizacjach - w Szkole Podstawowej nr 19 na Oruni Górnej oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Śródmieściu – są jeszcze wolne miejsca. Zajęcia odbywają się w tygodniowych turnusach do końca wakacji.

Zapisów na półkolonie z ZHP można dokonać za pośrednictwem strony https://gdanska.zhp.pl/polkolonie-2/.

 

 

Źródło: UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda