mobile
REKLAMA

Nic nie zbliża tak jak strach

Nie wszyscy zakochani lubią obchodzić swoje święto w słodko-lukrowanej oprawie. Aby przeżyć razem coś wyjątkowego, a jednocześnie uciec od wszechobecnego widoku serduszek i kwiatków można wybrać się z tej okazji na randkę do Krwawej Piwnicy.

Marek Nowak
TAGI
Nic nie zbliża tak jak strach

Dwa podziemne lokale Krwawa Piwnica w Sopocie i Krwawe Zejście w Gdańsku (na wyspie na przeciwko Galerii Bałtyckiej) to miejsca, których głównym zadaniem jest przerazić odwiedzających je gości. Mroczny nastrój oraz żywi aktorzy, który poruszają się w ciemnościach sprawiają, że doznania są tu niezwykle intensywne i realistyczne.

– Pary pojawiają się u nas stosunkowo często, ponieważ tak silne wspólne przeżycie po prostu bardzo zbliża – mówi Mirella Żukowska, pracownik Krwawej Piwnicy. – Całość zadania jakie staje przed naszymi gośćmi to wejść do piwnicy, a nastepnie odnaleźć drogę i klucze na zewnątrz. Oczywiście jest nam także bardzo miło jeśli wszyscy przezyją... – dodaje.

W odróżnieniu od popularnych Esceperoomów, które nierzadko także posługują się elementami rodem z filmów grozy, w Krwawej Piwnicy w charakterze aktorów zatrudnione są także wyjątkowe postaci.

– Nigdy, przenigdy nie wychodzimy z tej piwnicy – zaznacza Człowiek z Maczetą. – Tutaj się urodziliśmy i tutaj pewnie umrzemy. Dzięki temu ciemność stała się naszym naturalnym środowiskiem. Widzimy i czujemy więcej, wystarcza nam tylko szczątkowe światło.

I choć, jak przyznają, goście czasami próbują im przekazać swój numer telefonu, regulamin jest surowy, a kontakt taki wprost niedopuszczalny.

– Klienci nie moga nas zobaczyć poza miejscem pracy ponieważ musieliby zginąć – wyznaje ze smutkiem Człowiek z Maczetą. – Najcześciej jednak ludzie uciekają przed nami, a my, tak jak każdy, szczególnie w Walentynki czujemy potrzebę bycia blisko innej osoby...

Koszt przygody w Krwawej Piwnicy w przypadku większej grupy (6 osób) zaczyna sie od 20 złotych od osoby w Sopocie i od 22 złotych w Gdańsku, zaś para zapłaci za tę rozrywkę odpowiednio 50 lub 54 złote. Stosunkowo niski koszt tej przygody wiąże się ze szczególnym sposobem wynagradzania aktorów.

– Mamy szczęście jak raz w tygodniu nas nakarmią. Najczęściej surowymi chomikami. – mówi Człowiek z Maczetą.

Krwawa Piwnica w Sopocie czynna jest od wtorku do niedzieli, a we Wrzeszczu w weekendy. I choć pobyt w niej nie przekracza 20 minut, większość klientów uznaje pobyt tam za udany. Nie od dziś przecież wiadomo, że życie smakuje lepiej gdy otrzemy się o niebezpieczeństwo.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda