mobile
REKLAMA

NAUKOWCY DLA NIEPODLEGŁEJ w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

Czyli połączone obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz SPiN Day Międzynarodowy Dzień Centrów i Muzeów Nauki

informacja prasowa
TAGI
NAUKOWCY DLA NIEPODLEGŁEJ w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

W weekend 10-11 listopada w godzinach od 12:00 do 17:00 Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zagości tematyka niepodległościowa. W tym szczególnym roku SPiN Day, czyli polska odsłona obchodów Międzynarodowego Dnia Centrów i Muzeów Nauki obchodzonego na całym świecie 10 listopada, wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tym samym w EXPERYMENCIE naukowo świętujemy przez dwa dni.


Odwiedzający gdyńskie centrum nauki będą mogli, poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń, zapoznać się z dorobkiem naukowym polskich badaczy. Dowiedzą się, jak ważną rolę w walce o niepodległość odegrały odkrycia naukowe. Edukatorzy EXPERYMENTU przedstawią sylwetki wielu ważnych polskich naukowców, takich jak Maria Skłodowska-Curie, Jan Czochralski, Ignacy Mościcki, Ludwik Hirszfeld, Kazimierz Funk, czy Władysław Szafer oraz przybliżając historię naszego regionu z przełomu XIX i XX w.


Odwiedzający będą mogli wysłuchać wykładu prezentującego dorobek naukowy noblistki Marii Skłodowskiej-Curie na tle polskiej historii przełomu XIX i XX w. oraz wziąć udział w otwartych warsztatach, podzielonych na dwie grupy tematyczne: biologia i chemia oraz matematyka i fizyka. Przy asyście edukatorów goście zmierzą poziom promieniowania różnych przedmiotów, poznają zasady działania hologramu, zbadają właściwości kryształów krzemu, dowiedzą się, jak złamano szyfr Enigmy i wiele innych. Udział w aktywnościach pozwoli także dowiedzieć się, jak zmieniła się praca naukowców przez ostatnie sto lat.
10 listopada to ważna data dla centrów i muzeów nauki w Polsce i na świecie. Tego dnia obchodzony jest SPiN Day w ramach International Science Center and Science Museum Day - ISCSMD, promując ideę rozwoju społeczeństwa opartego na edukacji, nauce, technice i innowacji. Jest to coroczne, globalne wydarzenie pokazujące wpływ i zasięg wszystkich światowych centrów i muzeów nauki.

Szczegóły na www.experyment.gdynia.pl
Wszystkie atrakcje w cenie wstępu na wystawę

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda