mobile

Największe w Polsce budowle z klocków LEGO w Galerii Metropolia

Gratka przede wszystkim dla dzieci, ale i ciekawostka dla każdego fana znanych i uwielbianych klocków marki LEGO. Wyjątkową wystawę można podziwiać w Galerii Metropolia od 4 marca do 14 maja 2017 r. Cała ekspozycja składa się z kilku milionów klocków i zajmuje 2000 metrów kwadratowych. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających jest strefa zabawy oraz kino edukacyjne.

TAGI
Największe w Polsce budowle z klocków LEGO w Galerii Metropolia

Na wystawie będzie można podziwiać m.in. największy, jak dotąd, samolot zbudowany z klocków Lego - Air Force One, czyli Boeing 747 należący do prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ogromną atrakcją cieszy się również Aleja Gwiazd, gdzie spotkamy m.in. postać jednego z najbardziej popularnych piłkarzy na świecie - Roberta Lewandowskiego - wykonaną z 70 tysięcy klocków w skali 1:1, czy wysoką na 214 cm postać jedynego Polaka w historii NBA - Marcina Gortata - do której zużyto ponad 120 tysięcy elementów. 

Organizatorzy zapraszają również na "nietypową lekcję biologii", gdzie fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Wśród eksponatów pojawi się seria zaprogramowanych robotów. Zwiedzający będą mogli między innymi: zagrać z robotem w kółko i krzyżyk, obserwować maszynę kroczącą AT-ST z filmu Gwiezdne Wojny, zmierzyć się z dwugłową kobrą oraz podziwiać poruszającego się pająka.

Niezapomniane wrażenia zapewnią również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO, a także hit wystawy - makieta przedstawiająca dworek w Soplicowie - rodzinną posiadłość głównych bohaterów "Pana Tadeusza". Na fanów piłki nożnej czekają natomiast stadiony wybudowane w całości z klocków - Stadion Energa Gdańsk i Legii Warszawa.

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka.

Zwiedzać ją można codziennie w godzinach 09.00-20.00, a w niedziele i święta 10.00-20.00.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko