mobile
REKLAMA

Najlepsi Studenci Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi przyjadą do Sopotu

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi podpisała list intencyjny z Gminą Miasta Sopot. Szkołę Filmową w Łodzi reprezentowała rektor, dr hab. Milenia Fiedler, w imieniu Sopotu list podpisał prezydent Jacek Karnowski.

inf. prasowa
Najlepsi Studenci Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi przyjadą do Sopotu

W podpisanym dokumencie strony wyraziły chęć nawiązania współpracy przy realizacji wspólnych projektów artystycznych podczas Festiwalu Fotografii "W ramach Sopotu", w tym projektów skierowanych do studentów i absolwentów Katedry Fotografii Szkoły Fimowej w Łodzi oraz mieszkańców Sopotu, a także wymiany doświadczeń i współpracy przy budowaniu programu warsztatów realizowanych podczas festiwalu.

We wrześniu odbędzie się 7. edycja Festiwalu Fotografii "W ramach Sopotu".
Formuła wydarzenia opiera się na rezydencjach artystycznych, na które zapraszani są uznani artyści polscy i zagraniczni. Efekty pracy rezydentów prezentowane są w Państwowej Galerii Sztuki podczas trwania festiwalu. Zaproszeni artyści, oprócz wystawy w PGS, prowadzą spotkania i warsztaty. Stałym elementem są wystawy towarzyszące oraz koncerty, do których przygotowywane są również pokazy fotografii. Od początku festiwalu, w Sopocie gościliśmy już 31 rezydentów, wśród których byli uznani twórcy fotografii, w tym absolwenci Szkoły Filmowej w Łodzi: Jacek Kołodziejski, Jacek Piotrowski, Wojtek Wieteska, Igor Omulecki, Marta Zgierska, Karolina Jonderko, Piotr Zbierski.
Swoje wystawy na Festiwalu Fotografii "W ramach Sopotu" prezentowali: Tomasz Wysocki, Bogdan Dziworski, Grzegorz Wełnicki, Agata Grzybowska, Krzysztof Miller, Hubert Humka.

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się plener studentów Szkoły Filmowej w Łodzi. Zaproszonych zostało siedmioro studentów, wybranych przez profesora Janusza Tylmana oraz Huberta Humkę, opiekuna artystycznego pleneru studenckiego. Efekty pleneru zostaną zaprezentowane podczas tegorocznego festiwalu, który odbędzie się w dniach 3-19 września 2021 r.

 

 

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda