mobile
REKLAMA

Nadchodzi Afera Kryminalna

Fani kryminałów już mogą zacierać ręce. 19 października zaczyna się pomorskie święto mrożących krew w żyłach powieści – Afera Kryminalna. Tegoroczną myślą przewodnią wydarzenia jest hasło Literatura broni się sama. Co tym razem szykują organizatorzy?

Informator Pomorza
Nadchodzi Afera Kryminalna

Afera Kryminalna to festiwal powieści detektywistycznych urządzany od 2011 roku. Każda edycja gromadzi setki fanów, początkujących twórców, a także doświadczonych „wyjadaczy” gatunku.

Tegoroczna Afera rozpocznie się 19 października (czwartek) i potrwa do soboty. Miejscem spotkań będzie aż siedem pomorskich bibliotek (w Gdańsku, Gdyni, Gościcinie, Łęczycach, Rumi, Sopocie i Wejherowie).

Program wydarzeń do przede wszystkim spotkania autorskie, prelekcje i dyskusje na temat ulubionych powieści. Lubujący się w dodatkowych atrakcjach mogą wstąpić na sopockie starcie bibliotekarzy z prokuratorami. Zebrani spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie: Czy prokuratorzy czytają kryminały? Pożądanymi gośćmi festiwalu są całe rodziny. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Od warsztatów dla dzieci do potkań modowych „Kryminalny look”. W ten sposób można łatwo zachęcić swoją pociechę do czytania książek.

W tym roku gośćmi będą Krzysztof Beśka, Wojciech Burszta, Wojciech Chmielarz, Mariusz Czubaj, Jan Gołębiowski, Marta Guzowska, Joanna Jodełka, Jolanta Knitter-Zakrzewska, Marek Krajewski, Michał Larek i wielu wielu innych. Ponadto imprezę goście specjalni: Stefan Ahnhem i Johan Theorin.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko