mobile

Na Witominie otwarto plac sportów miejskich

Od kilku dni mieszkańcy Gdyni mogą korzystać z ogólnodostępnego placu sportów miejskich na Witominie. Projekt, którego oficjalne otwarcie nastąpiło w sobotę, został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego.
 

Gdynia.pl/Paweł Marszałkowski/fot.gdyniasport.pl
TAGI
Na Witominie otwarto plac sportów miejskich

To już drugi w Gdyni plac, na którym trenować można parkour i pokrewne dyscypliny. Pierwszy powstał na Leszczynkach.
– Plac sportów miejskich na Witominie bardzo dobrze oddaje sens funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego. Gdynianie zyskali kolejne wspaniałe miejsce do uprawiania aktywności, na którym szczególnie im zależało. Od teraz mogą z niego bezpłatnie korzystać wszyscy mieszkańcy i mam nadzieję, że plac będzie chętnie odwiedzany – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Parkour wywodzi się z Francji i jest uprawiany na całym świecie przez setki tysięcy ludzi. To forma aktywności fizycznej, która polega na efektywnym i użytecznym przemieszczaniu się po dowolnym terenie. W praktyce osoba uprawiająca parkour – zwana traceurem – przeskakuje przez murki i barierki, wspina się na ściany i skacze między wszelkimi napotkanymi przeszkodami. Do każdej z wymienionych aktywności, traceurzy przygotowują się podczas wielogodzinnych treningów na mniejszych wysokościach i odległościach oraz w bezpieczniejszych warunkach, które gwarantuje plac zlokalizowany przy skwerze, nieopodal stawku przy ul. Wielkokackiej. Z okazji jego otwarcia, członkowie Gdyńskiej Akademii Parkouru poprowadzili warsztaty dla najmłodszych. Gdyńscy traceurzy zaprezentowali również swoje umiejętności.

– Wraz z radą dzielnicy pracujemy nad tym, aby zorganizowane zajęcia dla młodych adeptów parkouru odbywały się na Witominie regularnie. Jak mogliśmy zaobserwować podczas otwarcia placu, to aktywność nie tylko niezwykle widowiskowa, ale i pozytywnie wpływająca na generalny rozwój fizyczny – zauważa Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Z wyposażonego w akcesoria do parkouru placu można korzystać bezpłatnie.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda