mobile
REKLAMA

Muzyczny maj

Maj będzie miesiącem iście muzycznym, a to wszystko za sprawą koncertów, jakie czekają nas w tym okresie! Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, wybór jest ogromny, a startujemy już razem z majówką!

Aleksandra Żarkiewicz
TAGI
Muzyczny maj

W ramach Sopockiej Majówki 2018 już 5 maja na scenie Opery Leśnej wystąpią dwa, dobrze znane zespoły Fisz Emade Tworzywo oraz Rebeka! Pierwszy to duet, który od 2001 roku tworzą producent muzyczny i instrumentalista Piotr Waglewski oraz raper i wokalista Bartek Waglewski. Obecnie formacja ma na swoim koncie dziewięć płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej, której nieobce są wpływy jazzu czy funk. Przez siedemnaście lat istnienia, bracia zdążyli już przyzwyczaić swoją publiczność do muzycznych eksperymentów, bez większego trudu mieszając różne style, gatunki muzyczne. Duet wkłada dużo pracy, aby ich wszystkie produkcje łączyły dobra jakość i zaangażowanie.

Drugim zespołem, który wystąpi w Sopocie to Rebeka, również duet tworzony przez Iwonę Skwarek oraz Bartosza Szczęsnego. Można mieć pewność, że nie zabraknie silnego kobiecego głosu, jak i wyrafinowanych kompozycji muzycznych, a także oryginalnego brzmienia, które świetnie łączy elektronikę z ambitnym popem. Z każdym rokiem zespół umacnia swoją pozycję na polskim rynku muzycznym. W 2013 zdobyli tytuł Płyty Roku przyznawany przez Gazetę Wyborczą. Sceniczna charyzma, wyrafinowane kompozycje, a także silny głos wokalistki są znakiem rozpoznawczym Rebeki.

W dniach 11- 19 maja odbędzie się kolejny Gdański Festiwal Muzyczny 2018- Korzenie. Funkcję Artysty Rezydenta w tej edycji przyjął legendarny pianista, dyrygent- Christian Zacharias, który w podwójnej roli wystąpi podczas koncertu inaugurującego festiwal. Natomiast podczas finału na scenie wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej z Bydgoszczy z udziałem światowej sławy kanadyjskiego pianisty o polskich korzeniach- Jana Lisieckiego. Niezwykłymi wydarzeniami będą również koncerty w Kościele św. Jana z udziałem gdańskich zespołów. W programie znajdzie się monumentalne oratorium Josepha Haydna- „Stworzenie Świata”. Program Gdańskiego Festiwalu Muzycznego 2018 w sposób szczególny uwzględnia muzykę polską.

Wyjątkowy koncert poświęcony twórczości wielkiego Hansa Zimmera, jednego z najbardziej rozpoznawalnych twórców muzyki filmowej w ostatnich latach. Polska Orkiestra Radiowa oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora zaprezentują oryginalne suity orkiestrowe z takich kinowych hitów jak „Piraci z Karaibów”, „Batman” czy „Incepcja”. Koncert odbędzie się na Arenie w Gdyni już 12 maja o godzinie 19.30!

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda