mobile

Mistrzostwa Europy U-18 w rugby

W najbliższy weekend (17-18 sierpnia) w Gdańsku odbędą się mistrzostwa Europy juniorów U-18 w olimpijskiej, 7-osobowej odmianie rugby.

Informacja prasowa/ fot. pixabay
TAGI
Mistrzostwa Europy U-18 w rugby

Na stadionie przy ul. Grunwaldzkiej 244 zagra 12 zespołów. Będą to, według kolejności w rankingu: Francja, Irlandia, Hiszpania, Niemcy, Gruzja, Portugalia, Polska, Rosja, Litwa, Belgia, Luksemburg i Rumunia.

Polska w sobotnich rozgrywkach grupowych zmierzy się z Francją, Portugalią i Rumunią. Rozkład meczów reprezentacji Polski:

- 12.50 Portugalia - Polska
- 15.35 Francja - Polska
- 18.20 Rumunia- Polska

W sobotę zawody rozpoczną się o godz. 11.00, przewidywany koniec gier ok. 18.30. W niedzielę faza pucharowa od godz. 11.00, faza finałowa około godz. 15.45. Zakieńczenie gier przewiduje się na 18.30.

- Jesteśmy dobrze przygotowani do turnieju - mówi trener reprezentacji Polski, Jakub Seklecki. - Powołaliśmy szesnastu zawodników, z których
wyselekcjonujemy turniejową dwunastkę. Jest to już drugie zgrupowanie które odbywamy w Gdańsku. Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu i jego przygotowania pod wzgkędem fizycznym. Świetnie czujemy się w Gdańsku, jest tu dobry klimat dla rugby.

„Siódemki” są bardzo widowiskową odmiany rugby, dużo jest gry ofensywnej, dynamicznych akcji biegowych, mniej przegrupowań
i stałych fragmentów niż w piętnastkowej odmianie.

Źródło: Referat Prasowy Urzędu Mieejskiego w Gdańsku

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda