mobile

Mecz Wybrzeża Gdańsk

W dniu Święta Niepodległości w hali AWFiS w Gdańsku odbyło się spotkanie piłkarzy ręcznych, pomiędzy Wybrzeże Gdańsk – Energa MKS Koszalin. O godzinie  18:00 rozpoczął się pełen emocji mecz. Gospodarze jako faworyt spotkania przegrali mecz wynikiem 22-32 (10-15). Dzięki wygranej zespół z Kalisza zajął 5 pozycję w tabeli i zepchnął Wybrzeże Gdańsk na przed ostatnie miejsce.

Dominik Ulański
TAGI

W pierwszych minutach meczu prowadzili gospodarze. W 8minucie po bramce Kamila Adamczyka wynik meczu był 4:1 dla drużyny Marcina Lijewskiego.  Następnie Jacek Sulej strzelił dwa razy z rzędu bramkę i w 16 minucie wynik opiewał na 8:5. Wszystko wskazywało na bardzo dobrą grę gospodarzy jednak w tym momencie zaczął dominować zespół z Kalisza i szybko zaczęli odrabiać straty. Drużyna Pawła Ruska zaliczyła serię siedmiu trafień. W 25 minucie meczu było już 8:12 natomiast ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:15 dla Kalisza.

Po zmianie stron drugą połowę meczu od skutecznego trafienia rozpoczął Krytski , następnie dwa trafienia zawdzięczamy Prymlewiczowi.  Jednak z minuty na minutę coraz lepiej grała drużyna z Kalisza. Bardzo dobrą grą w ataku mogą pochwalić się Kniazew i Wojdak, natomiast bramki efektywnie bronił Tatar. Szczypiorniści z Wybrzeża popełniali serię błędów. W 52 minucie na tablicy wynik wskazywał przewagę MKS-u 18:28.

Zorganizowani kibice z Kalisza- pełni energii, świetnie dopingowali swoją drużynę. Drużyna z Kalisza pokonała Gdańszczan wynikiem 22:32 zdobywając tym samym bardzo ważne punkty.